Prejsť na obsah
Posledné dva roky sa aj u nás na Slovensku roztrhlo pomyselné vrece s podujatiami venovanými startupom a podnikaniu ako takému. Neznamená to však, že by tu už nebol priestor na ďalšie, ktoré by adresovali špecifické témy a problémy, ktoré v našej startupovej / podnikateľskej komunite rezonujú a potrebujú pomoc. Medzi mnohými inými ako hlavný problém vystupuje nedostatočná finančná gramotnosť startupov a začínajúcich ponikateľských subjektov celkovo.
Okrem iných zdrojov na tento fakt poukázal i prieskum slovenskej pobočky KPMG, Startup survey 2014, a tak sme sa spolu so skúsenými „evenťákmi“ z EBCG, ktorí organizujú svetové konferencie v oblastí financii, IT a ďalších segmentov, rozhodli adresovať tento problém u nás.
EBCG začalo s myšlienkou podpory startupov už minulý rok, keď na konferencii CFO Fórum Slovensko 2014 dalo šancu sa prezentovať pred cca 200 finančnými riaditeľmi z TOP firiem pôsobiacich na Slovensku, desiatim startupom.
Medzi zúčastnenými boli napríklad Learn2CodeCulChargeevnt.ee a ďalší, ktorí mali možnosť sa nie len prezentovať na stánkoch pred „finančákmi“ z niektorých z FORBES 500 spoločností pôsobiacich u nás, ale tiež sa zúčastniť celého 2-dňového programu a samozrejme i nadviazať nové kontakty a potenciálne spolupráce.
Tento rok sme sa rozhodli posunúť myšlienku pomoci startupom u nás ešte ďalej, a organizujeme 1-dňový co-event pri CFO Fórum Slovensko 2015, konferenciu Startup or Shutdown Slovakia!
Šancu dostanú i startupy z Českej Republiky, a snažíme sa priniesť speakerov zo startupovej komunity nie len z Česko-Slovenska, ale i zo zahraničia.
Bala Kamallakharan

Bala Kamallakharan

Veľmi nás teší prísľub účasti od Balu Kamallakharana, zakladateľa iniciatívy Startup Iceland. Balov príbeh je plný vzletov a pádov, a potvrdzuje ono staré známe, že tie najväčšie úspechy majú zárodok svojho vzniku práve počas pádov, alebo kríz. Balov príbeh, jeho osobná revolúcia (a založenie Startup Iceland) začali, keď počas poslednej finančnej krízy dostal výpoveď z islandskej banky, ktorej indickú divíziu úspešne viedol.
Ťažké obdobie života, ktorým vtedy prechádzal, ho doviedlo k uvedomeniu, že ak môže Island (a svet celkovo) z krízy niečo vyviesť, nebudú to dotácie a štátne zásahy, ale úprimná a poctivá snaha jednotlivcov, ktorí zasvätia svoj život pomoci začínajúcim podnikateľom, a podnikanie ako také. Bala často parafrázuje svojho priateľa a mentora, Brada Felda, ktorý zvykne hovoriť (a povedal to už naživo i takému Barrackovi Obamovi, keď mu pomáhal s otvorením iniciatívy Startup America), že krajinu zmení k lepšiemu poctivé podnikanie jednotlivcov, a nie vládne iniciatívy a snahy.
Andrej Kiska ml.

Andrej Kiska ml.

Ďalším z ľudí, na ktorých sa môžeme určite tešiť, je Andrej Kiska ml., partner v českej VC firme, Credo Ventures. Andrej je známy svojim ľudským prístupom, ochotou pomôcť a dostupnosťou. Tieto základné črty, ktoré sú celkom bežne pozorovateľné mimo Česko-Slovensko, nie sú úplne bežné medzi investormi v našich slovenských a českých „luhoch a hájoch“, a preto nás obzvlášť teší, že bude môcť znova ukázať všetkým tým, čo u nás „sedia na peniazoch“ a hrajú sa na investorov, ako sa to robí. Okrem iného Andrej bude našim sprievodcom podujatím, a vy sa na demonštráciu jeho (nie len) moderátorských schopností môžete tešiť tiež!
Súčasťou programu bude i Quick Pitch Contest, ktorého sa môže zúčastniť 10 startupov, ktoré vyberieme z pomedzi tých, ktoré sa prihlásia cez formulár http://www.ebcg.com/startup-slovakia-registration/.
Rovnako sa tešíme i na prihlášky ostatných, ktorí majú chuť sa podujatia Startup or Shutdown Slovakia zúčastniť. Ponáhľajte sa, počet účastníkov je obmedzený!
Vidíme sa s vami 29.septembra 2015 v Bratislave, o novinkách a programe vás Startupers.sk bude ako jeden z mediálnych partnerov podujatia priebežne informovať.
#StartupShutdownSK

Komentáre

Najnovšie