Prejsť na obsah

Startup Gamee získal investíciu 2 milióny EUR, investovalo aj Credo Ventures

Pražský startup Gamee spravuje sociálnu sieť s viac ako štyrmi miliónmi aktívnych používateľov mesačne. Jeho zakladateľkou a CEO je Božena Řežábová.

Investičné kolo vo výške 2 miliónov EUR bolo vedené investičnými fondmi Initial Capital a pražským Credo Ventures, v ktorom pôsobí aj Andrej Kiska, jeden z členov aktuálneho rebríčka Forbes 30pod30. Dodatočné prostriedky poskytlo Index Ventures a niekoľko súkromných investorov. Aktuálne kolo financovania potvrdzuje stratégiu Gamee v oblasti sociálnych hier, rovnako ako silnú spoluprácu s partnermi prostredníctvom svojej platformy.

Gamee umožňuje používateľom hrať a zdieľať hry s priateľmi na viacerých platformách. Tento pražský startup bol taktiež jedným z 10 svetových partnerov pre spustenie Facebook Instant Games a partner pre hry v Telegram a Kik messengeri. V minulosti spolupracovalo Gamee aj so spoločnosťami ako Coca Cola, Bershka, Manchester City alebo NASA na vývoji hier, ktoré dokážu spojiť značky v globálnom merítku hravou a pútavou formou.

Od svojho založenia koncom roka 2015 Gamee vybudovalo nie len vlastnú unikátnu platformu, ale taktiež viac ako 60 hier, ktoré boli už viac ako 500 miliónov krát hrané a sú aj naďalej hrateľné cez Facebook Messenger, Kik, Telegram a vo vlastnej mobilnej aplikácii. Analýza platformy ukazuje vysokú schopnosť udržať si používateľov, ktorí strávia hraním hier zhruba 30 minút denne. Týmto sa Gamee vyrovnáva napríklad aj takému gigantovi, akým je Snapchat.

Gamee hra

Samotná aplikácia Gamee je zdarma a hráči neplatia ani za žiadne rozšírenie priamo v hre, monetizácia bude preto plynúť zo sponzorovaných hier a reklám. Spoločnosť využije veľkú časť investície na ďalší vývoj platformy a rozširovanie tímu. „Gamee je unikátnym riešením pre hranie s priateľmi vďaka integrácii v najpopulárnejších chat aplikáciách“, vyjadrila sa Božena Řežábová, CEO a zakladateľka Gamee. Ako ďalej dodala, „mnoho používateľov následne vyhľadáva ďalšie hry už prostredníctvom našej vlastnej aplikácie“.

„Social gaming je vzrušujúci trh, ktorý sa neustále vyvíja. Gamee je momentálne v popredí tohto trendu vďaka svojmu jednoduchému zdieľaniu hier cez väčšinu sociálnych sietí a spájaniu priateľov cez hry, ktoré milujú“, povedal Shukri Shammas, Partner v Initial Capital. Tento fond pred časom investoval do startupu Playfish, ktorý bol neskôr predaný spoločnosti EA Games za 400 miliónov dolárov. Shukri po aktuálnej investícii zasadne aj do predstavenstva Gamee.

„Teší náš, že môžeme podporiť Boženu a jej tým“, povedal Andrej Kiska z Credo Ventures. Následne dodal, „Gamee je jasným dôkazom prosperujúceho herného ekosystému v strednej Európe, ktorý je schopný pravidelne produkovať “succes stories“ na globálnej scéne“. Ako na záver uviedla Božena Řežábová, „viac platformový charakter HTML5 umožňuje hladké zdieľanie hier rovnako jednoducho, ako je to pri videách z YouTube, bez nutnosti sťahovať hry samotné alebo ich zložito hľadať v AppStore. Toto je výrazná zmena pre spoločnosti hľadajúce nové spôsoby, ako sa zmysluplne spojiť so svojimi zákazníkmi.“ Startupu Gamee k získanej investícii blahoželáme a držíme im palce v napredovaní! :)

Komentáre

Najnovšie