Prejsť na obsah

To, že na Slovensku vznikajú dobré projekty už vieme. Svedčí o tom aj startup ChefCanDo.com, vďaka ktorému sa môžete cítiť ako v skvelej reštaurácii priamo u vás doma. Môžete príjemne prekvapiť vašu polovičku alebo aj celú vašu partiu. Vy ušetríte čas a vaši známi budú očarení skvelým jedlom od šéfkuchára, ktorý ho uvarí priamo vo vašej kuchyni.

Tento nápad už funguje v USA pod názvom Kitchensurfing.com, kde rýchlo expanduje a získal investície vo výške 2,5 milióna dolárov, ale v Európe štartuje až teraz vďaka slovenskému startupu. Pritom je to všetko úžasne jednoduché, objednáte si aspoň týždeň dopredu šéfkuchára, ten k vám príde s vlastnými surovinami a nástrojmi, navarí vám a vy sa o nič nestaráte. Celé vás to bude stáť 90 libier pre dvojicu alebo 200 libier pre piatich.

Tento projekt, za ktorým stoja Roland Gedeon a Matúš Braxatoris funguje zatiaľ v Prahe, Mníchove a Londýne. O potenciáli tohto projektu svedčí aj investícia od českého investora Michaela Rostock-Poplara. Do roka by mal byť v ďalších piatich veľkých európskych mestách. A my dúfame, že sa ho časom dočkáme aj v Bratislave:)

Komentáre

Najnovšie