Prejsť na obsah

SPP: hľadáme riešenia, bojkot zálohových platieb nie je cesta

Unsplash

Plynárenský gigant sa snaží spoločne s vládou zmierniť dopady vysokých cien energií aj pre malé firmy.

BRATISLAVA 12. januára (SITA) – Aj kľúčový hráč v slovenskej energetike Slovenský plynárenský priemysel (SPP) sa snaží chrániť malé podniky pred vysokými cenami energií.

💡
Krátke zhrnutie nájdete na konci článku.

V reakcii na stredajšie vyhlásenia štátneho tajomníka Ministerstva hospodárstva SR Petra Šveca to pre agentúru SITA uviedol hovorca štátnej firmy Ondrej Šebesta. Švec po rokovaní vlády uviedol, že rezort rokuje s dodávateľmi o možnosti posunutia splatnosti zálohových platieb.

„SPP sa, popri maximálnom úsilí, s cieľom posilniť bezpečnosť dodávok plynu a ich diverzifikáciu, intenzívne venuje aj otázkam týkajúcich sa možného zmiernenia dopadu vysokých cien energií na malé podniky a organizácie. Tejto problematike sa venujeme v súčinnosti so všetkými zainteresovanými stranami vrátane ministerstva hospodárstva, ktoré podľa verejne dostupných informácii pripravuje pokračovanie systému preplácania mimoriadne vysokých nákladov na energie," povedal Šebesta.

Spoločnosť Stredoslovenská energetika víta prebiehajúce rokovania týkajúce sa kompenzácií vysokých faktúr za elektrickú energiu pre malých podnikateľov.

„Určite však nevidíme riešenie tejto situácie v neplatení zálohových platieb, ktoré sú vypočítané podľa cenníka schváleného Úradom pre reguláciu sieťových odvetví a vychádzajú z cien podľa regulačných pravidiel, za aké boli obchodníci nútení nakúpiť elektrinu pre svojich zákazníkov na trhoch," uviedla hovorkyňa Michaela Krivá.

💡
SPP intenzívne hľadá spôsoby na zmiernenie dopadov vysokých cien energií pre malé podniky.

Komentáre

Najnovšie