Prejsť na obsah

Slovnaft môže svoje produkty exportovať aj Ukrajincom

Unsplash

Aj po 5. februári tak bratislavská rafinéria bude môcť naďalej vyvážať ropné výrobky nielen do Česka ale aj k našim východným susedom.

BRATISLAVA 21. decembra (SITA) – Bratislavská rafinéria Slovnaft bude môcť svoje ropné výrobky vyvážať aj na Ukrajinu. Ako potvrdil na stredajšej tlačovej besede minister hospodárstva Karel Hirman, koncom minulého týždňa sa táto výnimka podarila vyrokovať v Bruseli.

💡
Krátke zhrnutie nájdete na konci článku.

„Podarilo sa vyrokovať pre Slovnaft výnimku zo sankčného režimu. Slovnaft tak bude môcť exportovať všetky ropné výrobky po 5. februári nielen do Českej republiky, ale aj na Ukrajinu. Vyrokovanie výnimky je veľmi veľmi významné,“ povedal Hirman.

Slovenský minister hospodárstva taktiež privítal dohodu európskych krajín na zastropovaní trhových cien plynu. Hirman sa neobáva, že by to mohlo ohroziť dovoz plynu do EÚ z tretích krajín.

„Dohoda by mala napomôcť eliminovať extrémne nárasty plynu od polovice februára. Zostalo zachovania našej európskej cenotvorby s ostatnými svetovými plynárenskými bodmi hlavne v Ázii. Eliminujú sa tak hrozby, že by boli ohrozené dodávky plynu do Európy,“ konštatoval Hirman.

💡
Slovnaft bude môcť svoje výrobky vyvážať aj na Ukrajinu. Slovensko výnimku vyrokovalo v Bruseli.

Komentáre

Najnovšie