Prejsť na obsah

Skupinové obstarávanie fotovoltiky prinieslo výhodnejšie podmienky

Unsplash

Dodávatelia zelenej energie už vykonali 140 obhliadok u záujemcov.

POPRAD 16. januára (SITA) – Tesne pod 1800 účastníkov. Toľko spotrebiteľov využilo možnosť skupinového nákupu fotovoltických systémov pre rodinné domy, ktorý od októbra minulého roka organizuje Spoločnosť ochrany spotrebiteľov (S.O.S.).

💡
Krátke zhrnutie nájdete na konci článku.

Dodávatelia zatiaľ zrealizovali viac ako 140 obhliadok na inštaláciu obnoviteľných zdrojov. Informovala o tom dnes projektová koordinátorka spoločnosti Petra Čakovská, podľa ktorej možnosť registrácie predĺžili ešte do konca januára tohto roka.

Na výzvu S.O.S., aby dodávatelia v rámci skupinového nákupu ponúkli spotrebiteľom výhodnejšie podmienky na nákup a inštaláciu fotovoltických zariadení, reagovalo vlani niekoľko spoločností. Spotrebitelia zaregistrovaní do skupinového nákupu si napokon budú môcť vybrať z dvoch typov panelov.

„Z 1 788 registrovaných spotrebiteľov na dve dostupné ponuky reflektovalo doteraz vyše 550 majiteľov rodinných domov a v januári dodávatelia plánujú ďalších viac ako 130 obhliadok,“ dodala Čakovská. Zároveň pripomenula, že spotrebiteľom sú v rámci ponúk k dispozícii kvalitné, otestované fotovoltické panely, riešenie pre virtuálnu i fyzickú batériu. Dodávatelia tiež zabezpečia administráciu s pripojením zariadení do siete.

„Veľkou výhodou je, že dodávatelia domácnosť navštívia hneď a inštaláciu garantujú najneskôr do štyroch mesiacov od súhlasného stanoviska distribučnej spoločnosti, čo vôbec nie je v súčasnosti samozrejmosťou,“ uviedla koordinátorka projektu.

Špeciálnou výhodou skupinového nákupu je podľa S.O.S. aj pomoc oboch dodávateľov pri získaní dotácie z programu Zelená domácnostiam vo výške zodpovedajúcej ich inštalovanému výkonu, a to všetkým domácnostiam okrem Bratislavského kraja.

💡
Do skupinového nákupu fotovoltiky sa zaregistrovalo takmer 1 800 spotrebiteľov.

Komentáre

Najnovšie