Prejsť na obsah

Shazam vo vašom Macbooku sám automaticky rozpozná skladby v okolí

Shazam, ktorého príbeh ste sa na Startupers.sk už mali možnosť dozvedieť, keďže jeho zakladateľ Chris Barton bol jedným zo spíkrov minuloročného Pioneers festival, na ktorom sme boli ako jediné slovenské médium a z ktorého sme vám aj priniesli exkluzívne reportáže, má od včera novinku.

Jeho mobilná aplikácia funguje už nejaký ten rok, konkrétne od roku 2008. Funguje na iOs, Android aj Windows mobile. Desktopová appka Shazam funguje aj na Windows 8, teraz však prichádza aj na Mac, kde však bude pracovať na pozadí, takže je možné, že si ju ani nevšimnete. Teda pokiaľ nespustíte jej unikátnu funkciu exkluzívne pre Mac s názvom passive listening. Sám Shazam ju nazýva magickou.

Ak funkciu automatického rozpoznávania pesničiek na pozadí povolíte, bude tak robiť vždy, keď bude váš počítač zapnutý, čo môže byť praktické napríklad pri pozeraní televízie, počúvaní rádia alebo sedení v kaviarni, ak niečo z toho praktizujete so zapnutým Macom. Vždy keď nájde nejakú skladbu, dostanete o tom notifikáciu.

Pre niekoho to môže znieť strašidelne, že Macbook bude počúvať a analyzovať každý zvuk v okolí. Pre tých je tu samozrejme možnosť túto funkciu vypnúť alebo vypnúť aj celú aplikáciu. Hádam tu však nebudeme mať novodobú formu odpočúvania :)

Komentáre

Najnovšie