Prejsť na obsah

Prezentácia Apple priniesla hodinky za 17 000 dolárov ale aj nový 907 gramový Macbook

Včera sa v San Franciscu uskutočnila plánovaná prezentácia Apple, na ktorej jeho CEO Tim Cook odprezentoval novinky, ktoré jabĺčková značka už čoskoro prinesie na trh. Najočakávanejšou udalosťou bola bližšia prezentácia a predstavenie nových inteligentných hodiniek Apple Watch, ktorých vývoj bol oznámený v septembri 2014. Apple Watch dostali mnoho funkcií, medzi nimi aj telefonovanie priamo cez hodinky, rôzne senzory pohybu, vďaka ktorým uvidíte koľko sa hýbete a pomôžu vám hýbať sa viac a samozrejme postupne prichádza mnoho aplikácií pre tieto inteligentné hodinky, napríklad Shazam alebo aplikácia na otváranie dverí v hoteloch len vďaka hodinkám. To je len zlomok všetkých funkcií, o ktorých sa na Startupers.sk ešte dozviete viac.

apple watch cook

Apple Watch sa budú od 24.4.2015 predávať v Apple Stores v USA, ale aj v mnohých ďalších krajinách. Či medzi nimi bude hneď na začiatku aj Slovensko je zatiaľ otázne. Dostupné budú v dvoch rozmeroch displeja, 38 a 42 milimetrov a výdrž batérie by mala byť 18 hodín, teda jeden deň. Väčšinu ľudí však zaujíma hlavne cena. Tá začína na 349 dolároch za Apple Watch Sport s 38 milimetrovým displejom. Väčší displej znamená + 50 dolárov. Apple Watch Steel budú v menšej verzii stáť 549 dolárov a vo väčšej tiež o 50 dolárov viac. Podľa vybraného náramku sa môže cena hodiniek pohybovať až do 1099 dolárov.

Apple však šokovalo ďalšou verziou Apple Watch s názvom Edition, ktoré sú z 18 karátového zlata a ich cenovka je od 10 000 do 17 000 dolárov. Týmto ťahom sa Apple priamo dostáva do segmentu luxusných značiek a ľuďom, čo majú zopár tisíc, ktoré nemajú kde zmysluplnejšie minúť, ponúkajú punc exkluzivity. Všetko skvele vystihuje táto infografika.

apple watch edition

Ďalším očakávaným produktom je nový Macbook Retina, ktorý je hrubý len 13,1 milimetra, čo je o 24% menej ako jeho predchodca a jeho váha je neuveriteľných 907 gramov. Táto hmotnosť bola dosiahnutá možno aj vďaka tomu, že nový Macbook má len jeden jediný slot na USB typu C, cez ktorý sa notebook nabíja, ale aj pripája k iným médiám alebo k iPhonom. Tento ťah Applu je zaujímavý a mnoho ľudí mu zatiaľ nerozumie, ale ako je to pri tejto značke zvykom, určite má tento krok hlbší zmysel, ktorý časom zrejme pochopíme. Nový Macbook má 12 palcový displej s vysokým rozlíšením 2304 x 1440 a 3,3 miliónmi pixelov. Prví zákazníci by sa ho mali dočkať presne o mesiac 10.4.2015, cena sa bude na začiatku pohybovať od 1299 do 1599 dolárov a bude dostupný v šedej, striebornej a zlatej farbe.

Apple Macbook Retina

Netreba zabudnúť na to, že cenová politika Apple hovorí jasne dolár=euro, takže všetky vyššie uvedené ceny by mali platiť aj u nás, avšak v eurách. Tim Cook taktiež nezabudol poznamenať, že Apple dosiahol hranicu 700 miliónov predaných iPhonov, čo znamená medziročný rast o 49% s tým, že podľa spätnej väzby je s novými iPhonmi 6 a 6+ je spokojných až 99% ich užívateľov. Napreduje taktiež Apple CarPlay, čo je systém, ktorý Apple plánuje dodávať do najznámejších značiek áut na svete. A taktiež platobný systém Apple Pay, o ktorom sme pred pár mesiacmi písali, má aktuálne už 700 000 prevádzok, ktoré tieto mobilné platby akceptujú a výsledkom spolupráce s Coca Colou je 40 000 automatov na nápoje, v ktorých si pitie môžete kúpiť taktiež cez tento systém. Okrem tejto spolupráce bola odprezentovaná aj spolupráca s HBO, ktoré si budú môcť majitelia Apple TV za 15 dolárov mesačne predplatiť a mať tak prístup k exkluzívnemu obsahu. Najviac sme však zvedaví, ako sa bude dariť v už existujúcej konkurencií práve očakávaným Apple Watch.

Čo hovoríte na Apple Watch? Kúpite si jedny aj vy? :)

apple watches

Venturebeat, Mashable, Techcrunch

Komentáre

Najnovšie