Prejsť na obsah

Robiť videohovory je možné už aj cez Facebook Messenger

Keď sa povie slovo videohovory, určite väčšinu ľudí napadne Skype. Postupom času sa však táto oblasť riadne prehusťuje a zapája sa do nej čím ďalej viac konkurentov. Najnovším je komunikačná platforma Facebooku Messenger, ktorá tento týždeň spustila možnosť videohovorov vo svojej mobilnej aplikácii. Ak sa chcete s niekým počas telefonovania aj vidieť, môžete mu z aplikácie vo vašom smartfóne zavolať jedným kliknutím. Viac ako 600 miliónov používateľov Messengera má tak po posielaní správ a klasickom telefonovaní ďalšiu možnosť komunikácie.

Facebook Messenger

Videohovory prebiehajú vo vysokej kvalite, ktorá je však samozrejme závislá od dostupného signálu. Postupom času by zrejme funkcionalita videohovorov mohla doraziť aj na Messenger pre počítače o ktorom sme písali nedávno. Čo sa týka konkurencie, Messengeru by mal v oblasti videohovorov v dohľadnej dobe pribudnúť ďalší veľký konkurent WhatsApp, ktorý je však taktiež vlastnený Facebookom, takže žiaden súboj netreba očakávať.

Facebook Messenger videohovory

WhatsApp len nedávno spustil funkciu telefonátov, ktorá je dostupná ako pre Android, tak už aj pre iOS, takže na videohovory si zrejme ešte nejaký čas počkáme. Ako uviedol Facebook na svojom blogu, videohovory na Messengeri sú momentálne dostupné v 17 krajinách sveta, Slovensko by sa malo k týmto krajinám pridať v najbližších týždňoch alebo mesiacoch. Sme zvedaví, či sa videohovorom na Messengeri podarí časom výraznejšie ohroziť lídra tejto oblasti, spoločnosť Skype.

Komentáre

Najnovšie