Prejsť na obsah

Martin Skakala z Wakesapp: Vaši kamoši už na vás nezabudnú!

Nedávno svetlo sveta uzrela slovenská aplikácia, ktorá chce konečne niečo spraviť so zabúdaním, s ktorým, povedzme si úprimne, má skúsenosť asi každý z nás. Martin Skakala, zakladateľ aplikácie Wakesapp poskytol pre Startupers.sk rozhovor, v ktorom sa dozviete aj to, čo táto slovenská aplikácia plánuje na najbližšie obdobie ale aj ďalšie zaujímavé veci. O veľkom potenciáli Wakesappu svedčí aj to, že v kategórii Lifestyle v slovenskom Appstore už bol aj jednotkou a celkovo medzi free aplikáciami sa umiestnil už aj v prvej dvadsiatke. Môžeme už len dodať, že Wakesapp držíme palce! :)

Launchli ste appku, čo ďalej?

Založili sme facebook skupinu, kde dostávame feedback od známych a ich friends, ktorí aplikáciu už začali používať, čo nám veľmi pomáha a sme za to vďační. iOS pôjde von z beta verzie asi koncom marca, takisto v aplikácii plánujeme aj e-mail a sms wakes (možnosť posielať z aplikácie sms a e-maily).

Android je v štádiu, kde sa momentálne sústreďujeme na zlepšenie rýchlosti a nedostatkov, ktoré má každá beta. Android je o dosť zložitejší, keďže je to otvorené prostredie, ale máme skvelý tím, čiže nesklameme. Sms a e-mail wakes plánujeme na apríl.

WakesApp 02

Ako ste na tom čo sa týka marketingu?

Momentálne na marketing nechceme dávať takmer žiadne peniaze. Naša stratégia je založená na tom, že ľudia  WakesApp budú milovať alebo nepoužívať. Momentálne hľadáme nadšencov, neskôr userov.

Veríte, že nájdete správneho investora?

Veľmi radi by sme s domácou podporou (Česko, Slovensko, Rakúsko) našli investora, ktorý má podobné projekty už vo svojom portfóliu a má s nimi skúsenosť; budeme porovnávať rýchlosť expanzie, ktorú nám vie poskytnúť európsky a americký kapitál a silný partner.

Čo je vašim cieľom z krátkodobého a dlhodobého hľadiska?

Z krátkodobého hľadiska je to mať skvelý tím, ktorý jednoducho a flexibilne reaguje na feedbacky od userov, naša odbornosť a rýchlosť. Taktiež doplniť tím o slovenských mentorov, ktorí nám najbližších 3-6 mesiacov budú pomáhať s projektom. Z dlhodobého hľadiska uľahčiť ľuďom život, o tom to je; mať happy userov, najlepší produkt a tím na svete.

Kedy plánujete byť v celej Európe alebo Amerike?

Prvé testy v rámci Európy začnú v marci, nad americkými testami rozmýšľame už v apríli. V čase tohto testovania je hlavné, aby bol Android už plne funkčný a aby mal iOS plánované sms a e-mail wakes.

Ako vyzerajú vaše aktuálne výsledky?

Momentálne máme 1000+ betatesterov, včera, po dvoch týždňoch od spustenia, bolo asi 140 organických downloads, držali sme sa asi týždeň ako No.2 v kategórii Lifestyle, pár dní sme boli medzi Trending Apps na Slovensku. Naše najvyššie umiestnenie v Appstore bolo top 1 v Lifestyle (13 v ČR) a v top 20 medzi free aplikáciami na Slovensku.

Tieto čísla potešia, avšak sú momentálne irelevantné, nakoľko koncom marca bude možnosť posielať Wake-y cez sms alebo e-mailom (iOS; cez Android v apríli), potom to bude zaujímavejšie.

WakesApp Appstore 03

Niečo na záver?

Ďakujeme všetkým kamarátom a fanúšikom, hlavne beta testerom (a hlavne beta-android testerom!). Určite vás radi pozveme na ostrý launch, ktorý bude v polovici marca, verzia WakesApp 1.0. Ak ste študenti alebo profesori a páči sa vám náš projekt, radi prídeme na vaše cviko alebo prednášku. Najťažšia otázka a najviac Wakesapp kontaktov navyše vyhrá obed s Wakesapp tímom!

—Martin Skakala, founder Wakesapp

Komentáre

Najnovšie