Prejsť na obsah

Podľa Galeka môže za nepodpísanie zmluvy s elektrárňami Matovičov rezort. Ten to odmieta

Unsplash

Strana SaS tvrdí, že štátna pomoc pri drahých energiách je ohrozená. Rezort financií pochybenie odmieta.

BRATISLAVA 21. decembra (SITA) – Rezort financií sa ostro ohradil proti tvrdeniam bývalého štátneho tajomníka ministerstva hospodárstva Karola Galeka.

💡
Krátke zhrnutie nájdete na konci článku.

Podľa Galeka leží zodpovednosť za nepodpísanie zmluvy medzi štátom a Slovenskými elektrárňami o dodávke silovej elektriny pre domácnosti za zastropovanú cenu práve na pleciach Matovičovho rezortu.

„Je totiž všeobecne známe, že rezort financií nevykonáva výkon akcionárskych práv v Slovenských elektrárňach, a preto ministerstvo financií nemá možnosť ovplyvňovať rozhodnutie valného zhromaždenia Slovenských elektrární. Navyše, znenie aj podpis príslušnej implementačnej zmluvy dohodlo ministerstvo hospodárstva ešte za pôsobenia štátneho tajomníka Karola Galeka, pričom tento podpis nie je viazaný na vyjadrenie valného zhromaždenia,“ reagovalo pre agentúru SITA ministerstvo financií.

Štátna pomoc v boji s drahými energiami je ohrozená. Upozornila v utorok na to strana Sloboda a Solidarita (SaS), ktorá potvrdila nepodpísanie zmluvy medzi Slovenskými elektrárňami a štátom o dodávke zastropovanej silovej elektriny pre domácnosti.

Za všetkým má byť podľa bývalého štátneho tajomníka ministerstva hospodárstva a súčasného poslanca za stranu SaS Karol Galek Ministerstvo financií SR.

„Podľa mojich informácií je za tým opäť ministerstvo financií, ktoré s podpisom nesúhlasí. Dôvodom má byť to, že ministerstvo financií by radšej túto elektrinu (vyčlenenú na pomoc pre domácnosti v objeme zhruba 6 terawatthodín-poz.red.) zdanilo. Vyzývam ministerstvo financií a hospodárstva, aby podpísali túto zmluvu, aby bola zabezpečená elektrina pre domácnosti,“ povedal na utorňajšej tlačovej besede Galek.

💡
Ministerstvo financií odmieta zodpovednosť za nepodpísanie zmluvy so Slovenskými elektrárňami.

Komentáre

Najnovšie