Prejsť na obsah

Ak sa náhodou ocitnete v Helsinkách bez peňaženky a telefónu, ani to vás už nezastaví v nakupovaní.

Fínsky startup s názvom Uniqul si patentoval a momentálne testuje nový platobný systém, ktorý vám umožní platiť vašou tvárou. Keď príde čas na platenie v nákupnom centre alebo na čerpacej stanici, nevyťahujte kreditku, pozrite sa namiesto toho do kamery a chvíľku počkajte, kým vás systém rozpozná. Následne vám ukáže vaše údaje, vy ich potvrdíte a platba je zrealizovaná. Je to úplne jednoduché, skrátka vaša tvár, váš PIN.

Samozrejmosťou však je, že Uniqul musí mať údaje z vašej kreditnej karty. Podľa portálu Fast Company sa Uniqul vyjadril, že dáta sú ochránené šifrovaním na vojenskej úrovni. Okrem zabezpečenia by mala k prednostiam systému patriť aj rýchlosť transakcií.

Uniqul

Uniqul

Tento fínsky startup prináša rôzne možnosti poplatkov a umožňuje užívateľom platiť cez PayPal alebo prostredníctvom svojich kreditných kariet. Plánované poplatky by mali byť odstupňované podľa vzdialeností. Prvý stupeň stojí 0,99€ mesačne a umožňuje užívateľovi používať túto službu v okruhu 1-2 kilometre od bodu, ktorý si užívateľ vyberie. Druhý stupeň stojí 6,99€ mesačne a rádius je neobmedzený. Uniqul plánuje túto službu naplno rozbehnúť zatiaľ len v Helsinkách a ich okolí už čoskoro.

Čo hovoríte na tento startup? Viete si predstaviť jeho každodenné používanie? Napíšte nám vaše názory pod článkom:)

Komentáre

Najnovšie