Prejsť na obsah

Pebble Core, malá krabička, ktorá sa môže stať jedným z najlepších produktov roka 2016

Spoločnosť Pebble je známa svojimi inteligentnými hodinkami. Doteraz to bola jediná oblasť na ktorú sa zameriavala, no minulý týždeň v Pebble predstavili ich prvý nehodinkový produkt nazvaný Core, teda jadro.

Core je však asi zatiaľ najväčšou vychytávkou, ktorú spoločnosť Pebble predstavila. Táto malá krabička je asi najlepším zariadením, s akým kedy akákoľvek spoločnosť prišla pre ľudí používajúcich hudobnú streamovaciu službu Spotify a zároveň pre tých, ktorí nedokážu športovať bez svojich smartfónov. Má zabudované GPS, takže si môžete sledovať napríklad odbehnuté kilometre, priemernú rýchlosť alebo počet krokov a vďaka jeho rozmerom si ho dokážete jednoducho pripnúť na oblečenie. Jeho cena vrámci aktuálnej Kickstarter kampane začínala od 69 dolárov a aktuálne je to 79 dolárov. V bežnom predaji by mal následne stáť 99 dolárov.

pebble core kluce

Je to teda fitness tracker, teda zariadenie na monitorovanie vašich pohybových aktivít ale taktiež hudobný prehrávač. Má 4GB pamäť, vďaka čomu doň zmestíte 500 – 1000 skladieb ale aj celé playlisty zo Spotify. No veľkou vychytávkou je taktiež, že okrem klasických slúchadiel ku Coru pripojíte aj tie bezdrôtové vďaka zabudovanému Bluetooth. Ak ste niekedy boli behať so smartfónom, tak viete, aké nepohodlné a otravné to je a pritom ho väčšina ľudí pri pohybových aktivitách potrebuje práve len kvôli hudbe a sledovaniu aktivity.

pebble produkty

Pebble Core bude podporovať aj bezdrôtové nabíjanie a bude sa vedieť pripojiť k 3G sieti, vďaka čomu ho bude možné použiť aj na iné základné funkcie, ako napríklad zavolať si Uber k aktuálnej polohe alebo poslať SOS núdzovú správu záchranným zložkám. Core však nie je úplne najdokonalejší fitness tracker, nemá monitoring tepu a nemá taktiež displej, na ktorom by zobrazoval aktuálne dáta počas pohybovej aktivity. Pebble však má riešenie. Stačí si zaobstarať nové Pebble Time 2 inteligentné hodinky, ktoré majú už zabudovaný monitoring tepu a na displeji zobrazujú aj aktuálne informácie o pohybovej aktivite a spárovať ich s Pebble Core.

pebble core a hodinky

Alebo môžete počkať a získané dáta z vašej aktivity si môžete spárovať s vašou obľúbenou fitness aplikáciou doma. Síce existujú aj športové hodinky, ktoré majú zabudovaný priestor aj na nahratie hudby, avšak nikde si nedokážete jednoducho nahrať svoje obľúbené playlisty zo Spotify. Na Pebble Core si však ešte budeme musieť chvíľu počkať, keďže akurát prebieha crowdfundingová kampaň (dokonca ostáva 28 dní), v ktorej Pebble získalo už takmer 10 miliónov dolárov, čo je 10 násobok ich pôvodného cieľa a doručenie je naplánované na január 2017. Pebble na čele so zakladateľom Ericom Migicovskym však určite vie čo robí, keďže v minuloročnej kampani na svoje hodinky Pebble Time prekonali hranicu 20 miliónov dolárov! :)

Komentáre

Najnovšie