Prejsť na obsah

b.w.m. - oprať svoje oblečenie si môžete aj sami vlastným cvičením

Žijeme v dobe, kedy stále viac a viac ľudí dbá o svoje zdravie a výzor. K tomu okrem výberu zdravej stravy samozrejme neoddeliteľne patrí aj cvičenie. A pokiaľ cvičením ešte dokážete spraviť aj niečo z domácich prác, je pocit z cvičenia o to lepší.

Zamysleli ste sa niekedy nad tým, ako si môžem zacvičiť aj vyprať veci naraz? Asi nikto z nás nie, študenti z čínskej Národnej univerzity v meste Dalian však áno. Navrhli totiž prototyp manuálnej domácej práčky, ktorá je spojená so stacionárnym bicyklom. Projekt sa volá b.w.m., čo je skratka slov Bike a Washing Machine. Celé to funguje úplne klasicky a jednoducho.

V dizajnovom manuáli na portáli Tuvie tvorcovia tvrdia: “Bicyklovacia práčka kombinuje stacionárny bicykel a bežnú práčku a môžete vďaka nej v rovnaký čas cvičiť a taktiež si oprať svoje oblečenie. Šliapanie spôsobuje točenie bubna práčky a taktiež tvorbu elektrickej energie, ktorá je použitá na zobrazovanie údajov na monitore a taktiež sa ukladá do batérie na ďalšie využitie.” Čo hovoríte na túto stacionárnu bicyklovaciu práčku? Viete si predstaviť prať svoje oblečenie takýmto spôsobom? :)

Bicykel práčka BiWa

Komentáre

Najnovšie