Prejsť na obsah

Berlínsky Venture fond s názvom Earlybird, ktorý sa upriamoval na investície do startupov mimo Silicon Valley si rozširuje svoj záber. Pre nás je potešiteľné, že by v ňom malo byť aj Slovensko. Ako Earlybird oznámil na svojom blogu, pre svoj fond Earlybird Digital East Fund chce získať 130 miliónov dolárov na investície do technologických startupov v regióne strednej Európy a Turecka. Z tejto sumy sa im už podarilo dať dokopy okolo 110 miliónov dolárov.

Medzi investormi sú aj Európska banka pre obnovu a rozvoj, Európsky investičný fond, International Finance Corporation a ďalšie inštitúcie a podnikatelia. Podľa Rolanda Mangera z Earlybird je podnikateľský talent rozložený po celom svete rovnako, o čom ich presvedčilo aj 1300 investičných možností za posledný rok a pol v regióne, do ktorého prichádzajú.

Earlybird za svoju 17 ročnú existenciu vyzbieral už viac ako 900 miliónov dolárov a jeho najväčšie investície sa pohybovali okolo sumy 15 miliónov euro. Po nedávnej správe o plánovanom financovaní startupov štátom tak majú slovenské startupy ďalší dôvod na optimizmus:)

Komentáre

Najnovšie