Prejsť na obsah

Messenger od Facebooku už môžete používať aj samostatne na webe

Facebook spustil včera novinku, ktorá je celkom prekvapujúca. Messenger, cez ktorý ľudia na najväčšej sociálnej sieti sveta ľudia komunikujú je zabudovaný priamo vo webovej stránke Facebooku. Pre smartfóny je k dispozícií Messenger aplikácia, cez ktorú môžu užívatelia komunikovať. Od včera však už funguje Messenger aj pre web, ktorý môžete mať vo vašom prehliadači otvorený ako samostatnú stránku. Messenger pre desktopy chce tak odstrániť množstvo rušivých elementov, ktoré doteraz pri komunikácii v chate prebiehali v podobe rôznych notifikácií a príspevkov v newsfeede a na nástenke.

facebook messenger web app screen

Rozhodnutie Facebooku vytvoriť samostatnú komunikačnú platformu aj pre prehliadače je však celkom logické. Na nedávnej konferencii F8 v americkom San Franciscu totižto Facebook oznámil, že chce z Messengeru spraviť platformu, kde budú môcť ľudia napríklad priamo komunikovať s e-shopmi alebo kuriérmi, ktorí im produkty dovezú. Okrem toho sa však dá už cez Messenger napríklad aj platiť, ako ste sa nedávno mohli na Startupers.sk dočítať. Postupom času je tak možné, že cez Facebook sa už bude aj priamo nakupovať, platiť a mnoho ďalších vecí.

facebook messenger web app

Aktuálne je však možné chatovať v prehliadači samozrejme aj naďalej priamo cez Facebook. To sa však môže zmeniť, podobne ako to bolo pri mobilnej aplikácií Facebooku, ktorá vás automaticky presmeruje do Messengera. Ako uvádza portál Venturebeat, rovnako by to mohlo byť časom aj pri webovej verzii komunikačnej platformy. Momentálne je Messenger pre web dostupný pre všetky operačné systémy ale len v angličtine, ďalšie jazyky by mali postupne pribúdať. Dokážete v ňom napríklad aj telefonovať rovnako ako pri mobilnej aplikácii. Messenger nájdete na https://www.messenger.com/login/, stačí aby ste boli prihlásení na Facebooku a môžete chatovať aj priamo na webe vo vašom prehliadači. Sme zvedaví, kam to táto verzia Messengera až dotiahne! :)

Komentáre

Najnovšie