Prejsť na obsah

Mark Zuckerberg zbohatol tento týždeň o 6 miliárd dolárov, za jediný deň

Predstavte si, svoj bežný deň. Ráno vstanete, idete do práce, večer prídete domov z práce, idete si zabehať a spať. Na ďalšie ráno sa zobudíte a zistíte, že ste bohatší o 6 miliárd dolárov. Myslíte si, že je to možné len vo filme? Nie, nie je!

Aj keď si poviete, že ste mali fajn deň, zrejme ste ho nemali taký dobrý ako bol včerajšok pre Marka Zuckerberga. Zakladateľ Facebooku sa totižto ráno zobudil a zistil, že je bohatší o 6 miliárd dolárov. Vďačí za to stredajšiemu reportu najväčšej sociálnej siete sveta, ktorý oznámil jej vysoké zárobky. To spôsobilo zdvihnutie hodnoty akcií spoločnosti o 15%, na 109,11 dolára za akciu, čo je oproti hodnote spred roka vzostup o 43%.

Majetok Marka Zuckerberga má tak najnovšie hodnotu 47,6 miliardy dolárov, čo ho pasuje za šiesteho najbohatšieho človeka planéty. Ako ďalej informuje portál Time.com, na Piateho Carlosa Slim Helu mu chýbajú už len necelé 2 miliardy dolárov, ktorých zisk by mala byť len otázka času. Facebook, ktorého aktuálna hodnota sa pohybuje na úrovni 310 miliárd dolárov, vykázal za štvrtý štvrťrok roka 2015 zisk 5,8 miliardy dolárov.

Je zrejme naozaj len otázkou času, kedy sa Mark Zuckerberg stane najbohatším človekom planéty. Kedy si myslíte, že to bude? :)

Komentáre

Najnovšie