Prejsť na obsah

Kartová hra zo Slovenska, ktorá ti zlepší nielen komunikačné schopnosti

Keby ste vedeli na základe svojich schopností získať ľudí na svoju stranu, ako by ste to využili v náročných životných situáciach? Mnoho ľudí často ani len netuší ako správne reagovať na námietky alebo ako presvedčiť  druhých o svojej pravde, viete to vy?

Karty, o ktorých práve čítate, budujú cvikom komunikačnú výhodu, ktorá Vám jednoducho umožní pochopiť čo ľudia naozaj chcú. Tým, že budujú efektívnejšiu vetnú stavbu a otvoria možnosť do nej doplniť akýkoľvek obsah, ktorý potrebujete. Kedykoľvek a kdekoľvek.

komunikačné-eso

Samozrejme, nájdeme mnoho literatúry či absolvujeme rôzne semináre, avšak ruku a srdce, koľkým z vás pomohla len samotná teória?

Na trhu sa po prvýkrát objavuje vzdelávacia kartová hra, ktorá pochádza z dielne slovenských autorov. Ide o vzdelávaciu pomôcku a zároveň aj interaktívnu hru, prostredníctvom ktorej sa vzdelávate a zlepšujete svoje schopnosti. Autor projektu uvádza: „Ide o projekt, ktorý bol vytvorený preto, aby pomáhal ľudom sa hravou formou vzdelávať. Keďže už dlhšiu dobu pracujem s ľuďmi ako lektor, kouč ale aj konzultant, všimol som si jednu zaujímavú vec. Vo väčšine prípadov sa mi potvrdilo, že ľudia v dnešnej uponáhľanej dobe, strácajú cit pre komunikáciu. V podstate si ani neuvedomujeme, že sa to stáva našim nedostatkom. Spravil som prvú testovaciu edíciu týchto kariet, ktoré som začal používať v rámci školení. Tu sa tá myšlienka ujala a ľudia si začali pýtať tento balíček. Začal som ich svojpomocne tlačiť a rozdávať na školeniach ako pomôcku.“

karta

Využitie kariet

Najlepšie na celej hre je, že k nej nepotrebuješ žiadneho lektora alebo zúčastniť sa školenia. Jediné čo potrebuješ je partia, s ktorou si hru zahráš, ale rovnako vieš karty používať aj sám. Každý deň si vyberieš jednu kartu, vzorec budeš používať na každú situáciu, kde sa bude dať použiť.
Karty však fungujú nielen ako štandardná hra pre seba-rozvoj, ale dajú sa využiť na akúkoľvek kartovú hru akou je aj žolík.

To je jeden z dôvodov prečo vzniklo Komunikačné Eso. Na jednej strane, ľudia často nevedia ako správne reagovať na námietky alebo ako presvedčiť druhú stranu o svojej pravde. Na druhej strane sme si uvedomili, že ľudia najrýchlejšie vstrebávajú informácie vtedy, keď sa neučia, ale hrajú, vysvetľuje samotný autor projektu.

Pre koho je hra určená?

Hra je určená všetkým, ktorí sa chcú rozvíjať a popracovať na svojich komunikačných schopnostiach, ktoré budú pre nich prínosom nielen v profesijnom, ale aj osobnom živote. Je jedno či si študent, zamestnanec, obchodník alebo práve hľadáš prácu, prípadne píšeš školskú esej. Karty je možné využiť v akomkoľvek prostredí.

Čo všetko sa môžeš pomocou kariet naučiť?

 • Pochopiť, čo ľudia chcú a rýchlo zistiť čo potrebujú
 • Spôsoby prepojenia myšlienok, ktoré znejú tak logicky, že im je ťažké odolať
 • Získate väčšie sebavedomie pri rokovaniach / vyjednávaniach / priamom predaji / prednáškach / obhajobách / aj v osobnom a partnerskom živote
 • Dokážete v ľuďoch vyvolať pocit dôveryhodnosti a chuť aktívne spolupracovať
 • Spôsoby ako elegantne otvoriť a ukončiť akúkoľvek konverzáciu
 • Základné princípy chápania ľudí, ktoré ho privedú k rozhodnutiu, aké chcete počuť
 • Stanete sa vplyvnejším komunikátorom
 • Dokážete presvedčiť viac ľudí a získate ich na svoju stranu
 • Naučíte týmito vzorcami presviedčať ostatných rýchlo a na nevedomej úrovni
 • Najefektívnejší spôsob ako predvídať námietku a tým ju vyvrátiť skôr ako príde
 • Získate náskok pred konkurenciou pomocou výhody, ktorá bude stále s vami
 • Zabavíte sa, zlepšíte spoluprácu na jednaniach a upevníte Vaše medziľudské
  vzťahy v súkromí

Upozornenie na záver!

Táto hra nie je pre Vás pokiaľ:

 • Nechcete na sebe pracovať
 • Nechcete získať náskok nad kolegom a ukázať čo vo Vás naozaj je
 • Nechcete odomknúť Váš skrytý komunikačný potenciál
 • Bojíte sa získať takmer nebezpečnú výhodu v každej situáciíPREWIEW

Ak Vás táto vzdelávacia hra zaujala, viac informácií nájdete TU.

Editor: Štefan Sojka

Komentáre

Najnovšie