Prejsť na obsah

Instagram má podľa najnovších informácií 150 miliónov aktívnych užívateľov, ktorí aspoň raz za mesiac túto aplikáciu využívajú. Zaujímavé je, že viac ako 60% týchto používateľov je z iných krajín ako z USA. Pri poslednej správe o počte užívateľov to bolo v júni 2013 130 miliónov mesačne aktívnych užívateľov. Vo februári 2013 prekročil Instagram métu 100 miliónov.

Či už sa cez aplikáciu dokumentujú nepokoje v Egypte, výlety naprieč USA alebo domáce zvieratká, komunita používateľov udivuje každý deň svojou kreativitou, zmyslom pre dobrodružstvo alebo unikátnym pohľadom na svet, oznámil Instagram pri nedeľnom zverejnení štatistík.

Instagram, ktorý bol kúpený Facebookom v roku 2012 pridal v júni aj funkciu Instagram Video na úpravu videí. Celebrity aj značky začali túto funkciu okamžite využívať. Popová hviezda Justin Bieber sa stal prvým, kto získal milión lajkov na svoj video príspevok.

Ako tomu bolo aj v apríli, takmer polovica používateľov Instagramu sú ľudia používajúci operačný systém Android. Instagram bol koncom roka 2010 spustený pre používateľov systému iOS a pre Android priniesol aplikáciu až v apríli 2012.

Pre porovnanie, hlavný konkurent Vine mal v auguste 40 miliónov registrovaných užívateľov ale počet mesačne aktívnych užívateľov ako to urobil Instagram nezverejnil, o čom ste sa mohli dočítať aj v našom článku.

Kam myslíte, že až počet aktívnych užívateľov Instagramu môže rásť? Napíšte nám pod článkom:)

 

Mashable

Komentáre

Najnovšie