Prejsť na obsah

Vytlieskaj si svoju selfie, jednoduché, šikovné, slovenské!

Selfie. Poznáme ich všetci. Niektorí sa stále fotia o zrkadlo, iní majú k dispozícii smartphone s foťákom v predu. Aby jednoduchosť bola ešte jednoduchšia, Dávid Šproch sa prešpekuloval až k aplikácii Snap Clap. Položíte mobil, stlačíte spúšť, vzdialite sa do potrebnej vzdialenosti (aj na druhý koniec miestnosti) a tlesknutím spustíte odpočítavanie aplikácie – vaša selfie v plnej kráse je na svete.

Vďaka Snap Clap máte dostatok času na úpravu pózy nie len domácich miláčkov, ale aj rodinných príslušníkov, či seba, svojho outfitu, vlasov a ksichtíkov. Keď ste „ready“, obyčajným tlesknutím sa spustí časovač s vopred nastavenými sekundami a vy tak presne viete, kedy povedať „syyyr“!

002

Scénu si viete vopred nastaviť podľa potreby cez režim zadnej kamery, rovnako ako aj mriežku, orezávanie, ukladanie do vlastnej knižnice či zdieľanie na sociálnej sieti. Mať na selfie fotke viac ako len tvár nebolo nikdy jednoduchšie.

Ešte počas štúdia na vysokej škole hľadal Dávid a jeho spolužiak niečo, čo na trhu chýba. Fotografovanie ako vo veľkom zaužívaná činnosť majiteľov smartphonov im prišla ako vhodná príležitosť priniesť túto aplikáciu na trh. Prvá verzia Snap Clap vyšla pred 2 rokmi v januári a na stiahnutie bola dostupná prostredníctvom AppStore. Hneď na druhý deň sa vo svojej kategórii vyšvihla na prvé miesto sťahovaných platených aplikácií. Tento rok sa Dávid rozhodol poskytnúť priestor pre lepšie selfie aj používateľom Androidu.

Od polovice septembra 2014 je teda Snap Clap dostupný a aktualizovaný pre iOS aj Android. Okrem akcelerácie všetkých funkcií má aplikácia nové užívateľské prostredie, vylepšenú detekciu a gyroskop. Aplikácia taktiež podporuje dva druhy inteligentných hodiniek – Android Wear a Tizen Gear od Samsungu. Máte tak omnoho viac možností – fotiť a fotky si prezerať nie len na telefóne, ale aj na hodinkách a čo je na tom najlepšie, simultánne. Ostatné konkurenčné aplikácie túto funkciu nepodporujú naraz.

Momentálne sa dá aplikácia stiahnuť v AppStore aj na GooglePlay zadarmo, keďže najväčšia hodnota je kladená na používateľov a globálny rozsah. Najviac stiahnutí registrujú chalani z USA, Číny, Francúzska, Brazílie, Ruska a Nemecka. Pripravuje sa však model in-app, v ktorom budú spoplatnené špeciálne funkcie a možnosť pre využitia wearable zariadeniami.

Snap Clap sa môže pochváliť už viac ako 600 000 stiahnutiami, určite aj vďaka jeho dostupnosti v 16 jazykoch. Chalani, čo dodať – v jednoduchosti je krása, gratulujeme a držíme palce!

Zdroj: Tlačová správa

Komentáre

Najnovšie