Prejsť na obsah

Používate mnoho komunikačných aplikácií? Oddnes vám stačí jediná!

Máte pocit, že vo vašom mobilnom zariadení sa nenachádza až tak veľa aplikácií? Zrátajme si vaše mobilné „komunikačné kanály“ spoločne.

Od samostatných aplikácií ako je WhatsApp, SnapchatKik, cez sociálne siete ako je Facebook, TwitterGoogle Hangouts, nehovoriac o základnej e-mailovej komunikácii až po aplikácie umožňujúce volanie a textové správy zadarmo, akými sú Line alebo WeChat a firmami obľúbený Slack, ich máme s prižmúrením oka priemerne aspoň 5.

Určite ste sa aj vy stretli s tým, že nie všetci vaši známi, priatelia a rodinní príslušníci sú fanúšikmi vami najpoužívanejšej aplikácie. Prepínaniu medzi konverzačnými aplikáciami však odzvonilo. Aplikácia Snowball slúži ako „e-mailová schránka“ pre konverzácie všetkých aplikácií, ktoré užívateľ využíva.

Upozornenie na novú správu sa objaví priamo na domovskej stránke vo formáte facebookových hlavičiek, ktoré si vizuálne viete predstaviť v prípade, ak používate Facebook Messenger.

Snowball1

Ako sa vyjadril spoluzakladateľ a generálny riaditeľ Anish Acharya, „zámerom nebola ďalšia sociálna aplikácia, ale spôsob, ako zjednotiť všetky súčasné aplikácie.“ Anish AcharyaJeson Patel tak predchádzajú prekrývaniu viacerých aplikácií a pre komunikáciu s priateľmi a rodinou vám postačí už len jedna.

Portál TechCrunch.com uvádza, že aplikácia je zaujímavá práve tým, že nepracuje na princípe overovacieho mechanizmu prevádzkovaného poskytovateľom – Android sťahuje oznámenia sám. Predvčerom spustená aplikácia je z tohto dôvodu dostupná zatiaľ len na Google Play – pre smartfóny s Androidom. Ako však uvádza Mashable.com, vzhľadom k vysokému počtu Apple priaznivcov plánujú zakladatelia zrod verzie pre systém iOS počas najbližších 18-24 mesiacov.

Čo sa financií týka, tím oznámil získanú investíciu vo výške 2.3 milióna dolárov od First Round Capital, Metamorphic Ventures a Google Ventures. Aplikácia Snowball je však len začiatok, víziu toho, čo ešte len príde zatiaľ úspešne držia v tajnosti. Naznačili však, že pôjde o nový produkt, ktorý používa zasielanie správ a komunikáciu ako platformu: „Môžete si predstaviť, že znalosti o tom, kto sú ľudia používajúci všetky siete sú platformou zaujímavých dát, použiteľných k vytvoreniu ďalších mobilných produktov.“

Komentáre

Najnovšie