Prejsť na obsah

Hodnota Snapchatu stúpne s novou investíciou na 19 miliárd dolárov

Globálne známa a hlavne v USA obľúbená foto aplikácia Snapchat by sa mala čoskoro priblížiť k hodnote 20 miliárd dolárov. Tvrdí to agentúra Bloomberg, ktorá priniesla informáciu, že v plánovanom investičnom kole by si Snapchat mohol prísť na pol miliardy dolárov, čo by jeho aktuálnu hodnotu zdvihlo zo súčasných 16 miliárd na 19 miliárd dolárov, teda zhruba polovicu hodnoty spoločnosti Uber, ktorá sa svojou hodnotou pohybuje niekde na úrovni 35-40 miliárd dolárov.

evan spiegel snapchat

Snapchat, ktorý vznikol len v roku 2011 odmietol v roku 2013 ponuku na kúpu od Facebooku, ktorá znela 3 miliardy dolárov. Následne v lete 2014 získala kalifornská appka investíciu od 23 investorov, ktorá zdvihla jej hodnotu na úroveň 10 miliárd dolárov. Ako sa môžete dozvedieť v článku, ktorý sme v tom čase k tejto očakávanej skutočnosti napísali, Uber mal v tomto čase – 8 mesiacov dozadu hodnotu ´´len´´ 17 miliárd dolárov z čoho vyplýva, že za 8 mesiacov dokázal svoju hodnotu viac ako zdvojnásobiť a takmer dvojnásobok hodnoty by si mal za rovnaký čas pripísať aj Snapchat.

CEO Snapchatu Evan Spiegel si tak môže mädliť ruky a byť spokojný, že sa pred dvoma rokmi nedohodol s Markom Zuckerbergom, ktorý zas môže ľutovať, že neprihodil aspoň jednu miliardu navrch. Hovorilo sa totižto, že ponuku 4 miliardy dolárov by Spiegel údajne v tom čase neodmietol. A čo vy, používate Snapchat? Ak áno, ako často? :)

 

Komentáre

Najnovšie