Prejsť na obsah

Otvorené Wi-Fi siete prichádzajú do 31 parkov v San Franciscu vďaka miestnemu gigantovi Google, ktorý má v tomto meste svoju centrálu.

Za vedenie mesta túto správu v stredu oznámil Mark Farrell. Všetky parky, námestia a otvorené priestranstvá by mali byť plne pripojené na internet na jar 2014 a s inštaláciou zariadení by sa malo začať v decembri.

Aj keď táto novinka prinesie obyvateľom a návštevníkom San Francisca internet zdarma, nebude to lacné. Len za zariadenia na pokrytie signálom a ich inštaláciu zaplatí Google 600 tisíc dolárov.

Prečo to teda Google robí? Bezpochyby je to pre túto spoločnosť skvelé PR, ale manažérka Google pre verejné záležitosti Veronica Bell oznámila, že Google dúfa, že tento projekt bude mať v konečnom dôsledku zaujímavejšie výsledky a väčší ohlas, ako len zmienku v médiách.

Okrem toho sa Bell vyjadrila, že mestská Wi-Fi sieť spraví internet viac dostupnejší ako kedykoľvek predtým pre mnoho ľudí zo San Francisca, všetko čo musia spraviť, je prísť do najbližšieho parku a môžu byť online. Taktiež informovala, že dúfajú, že internet na verejných priestranstvách posilní ako mesto, tak aj lokálne skupiny a rôzne komunity v ich digitalizácii.

V Bratislave a iných miestach Slovenska by takúto možnosť určite privítalo množstvo ľudí, avšak u nás je v prvom rade potrebné skultúrniť prostredie parkov a verejných priestranstiev a až potom premýšľať nad ich vylepšením podobnými spôsobmi.

Presvedčila by vás však takáto možnosť, aby ste (viac) navštevovali parky a verejné priestranstvá (ak by boli vo vyhovujúcom stave)?

Mashable

Komentáre

Najnovšie