Prejsť na obsah

Fotografia Marka Zuckerberga pravdepodobne ukazuje, čo nás môže čakať v budúcnosti

O tom, ako bude vyzerať svet v budúcnosti sa už natočilo množstvo rôznych filmov a napísalo veľa kníh. Niektoré sú reálnejšie, iné sú úplne mimo reality. Avšak čo nás pravdepodobne čaká v budúcnosti ukazuje táto fotka zakladateľa Facebooku Marka Zuckerberga.

Nie, Mark Zuckerberg nehral v žiadnom sci-fi filme. Táto fotografia pochádza zo Svetového mobilného kongresu, ktorý sa aktuálne odohráva v španielskej Barcelone. Táto fotka trefne ukazuje, že virtuálna realita dokáže byť už aj na vyššej úrovni ako skutočná realita. Hostia v sále sa totižto pozerajú do svojich Samsung Gear VR headsetov, kým okolo nich prechádza nepovšimnutá hviezda globálneho technologického sveta Mark Zuckerberg. Po ich zložení nasledovalo obrovské prekvapenie publika, kto to pred nimi na pódiu stojí a niekoľko minútový aplauz.

Táto fotografia sa okamžite uchytila na sociálnych sieťach a behom niekoľkých hodín si vyslúžila množstvo vtipných koláží a napodobenín, napríklad takéto. Šéf Facebooku sa touto fotkou okamžite pochválil aj na svojom facebook profile. Ako píše portál The Verge, Mark Zuckerberg, ktorý vystúpil na show spoločnosti Samsung na MWC 2016 na seba upútal takú pozornosť, že zaujal väčšinu hostí omnoho viac, ako kórejská spoločnosť svojimi novinkami.

Mark Zuckerberg však asi nečakal, že v množstve ľudí vyvolá táto fotka zmiešané pocity. Podľa niektorých komentárov pod jeho fotkou to totižto vyzerá na fotografii tak, že okrem show Samsungu na MWC 2016 chce Mark Zuckerberg ukradnúť aj mozgy samotných hostí. Čo si o tejto fotografii myslíte vy? Bude takto vyzerať naša budúcnosť? :)

Samsung Gear VRFoto: popsci.com, fortune.com

Komentáre

Najnovšie