Prejsť na obsah

Facebook sa pokúsi zaviesť platformu na platenie prostredníctvom najnovšieho platobného systému, uviedol to portál AllThingsD. Ďalej sa uvádza, že kalifornská spoločnosť plánuje testovať nový platobný produkt, ktorý umožní ľuďom, ktorí nakupujú online platiť prostredníctvom mobilných aplikácií, v ktorých budú prihlásení svojimi Facebook prihlasovacími údajmi.

Systém by mal byť potenciálnym konkurentom iným prevádzkovateľom mobilných platieb, ako je napríklad PayPal, a mal by mať výhodu, že keď človek nahrá údaje o svojej platobnej karte do svojho konta na Facebooku, nebude tieto údaje musieť prepisovať v partnerských platobných aplikáciách, ale načítajú sa tam automaticky.

Facebook platby

Facebook na uvedenú správu zatiaľ nereagoval. Za druhý kvartál 2013 táto spoločnosť zarobila na platbách a iných poplatkoch 214 miliónov dolárov, čo je 11,8% z celkového zisku za toto obdobie. Spoločnosť pracovala aj na programe Facebook credits, ktorý spustila v roku 2009 a ktorý umožňoval meniť peniaze za kredity. Tie sa potom dali používať v hrách na Facebooku. Minulý rok však Facebook s týmto programom skončil, keďže herné spoločnosti si vyvíjali vlastné systémy na platby a taktiež aj vlastné herné meny.

Budete túto platobnú funkciu Facebooku v budúcnosti využívať, ak bude dostupná aj u nás?:)

Komentáre

Najnovšie