Prejsť na obsah

Chceš vyhrať let do vesmíru? Slovenská súťaž Spaceman Championship ti to ponúka!

Spaceman Championship je zážitková súťaž zo Slovenska založená na unikátnej kombinácii mentálnych a fyzických disciplín s možnosťou vyhrať let do vesmíru. Navyše je to jedinečná súťaž tohto druhu na svete.

Ambiciózni, odhodlaní, a posúvajúci limity. Muži aj ženy. Presne pre tých je tu Spaceman Championship. Každý kandidát, ktorý sa zúčastní tejto súťaže zažije to, čo čaká a neminie ani skutočného astronauta – zdolávanie nečakaných prekážok, riešenie krízových situácii a posúvanie vlastných limitov.

Nepomýľte si to však s bežnou súťažou či maratónom. Cesta Spacemana je podložená ako vedou, serióznym letectvom a pilotovaním, tak aj náročnými športovými a súťažnými disciplínami. To všetko pod vedením profesionálnych pilotov, atlétov a vedcov.

DISCIPLÍNY A STAGE

Spaceman Championship sa skladá zo štyroch kôl. Každý z kandidátov má na začiatku rovnakú šancu letieť do vesmíru. Je iba na ňom či ju využije. Čím viac kôl kandidát prejde, tým vyššia je jeho šanca letieť do vesmíru. Na začiatku je najdôležitejšie zaregistrovať sa na stránke spacemanchampionship.com, kde zatiaľ môžete zadať svoj email a očakávať v blízkej dobe ďalšie informácie. Oficiálny štart registrácie na súťaž je naplánovaný na 5.5.2016 v bratislavskom Connect Coworking, viac informácií nájdete na Facebook stránke eventu.

Prvá globálna etapa má kapacitu 10 000 kandidátov. Začína sa interaktívnym online kolom plným zaujímavých testov reflexov, pamäte a leteckých hier. Po tomto kole sa bude pokračovať športovými disciplínami ako beh a plávanie, ktoré špeciálne pre Spaceman Championship nadizajnoval olympijský triatlonista Richard Varga. Na postupujúcich 10% najlepších kandidátov čakajú disciplíny na rotačnom trenažéri a pilotovanie dronov.

Do tretej etapy sa dostane maximálne 100 kandidátov. O postup do finálneho kola sa popasujú kandidáti na prekážkovej dráhe, prejdú zdravotnou prehliadkou, leteckým aj vesmírnym simulátorom, ktorý sa pripravuje za asistencie profesionálnych pilotov a Slovenskej organizácie pre vesmírne aktivity. V prvom Bratislavskom ročníku je garantovaná cena pre víťaza tohto kola ZeroG parabolický let v hodnote 6 000 eur.

Do veľkého finále postupuje opäť iba 10% najlepších. Myslíte si, že ide o drsné sito uchádzačov? Áno, máte pravdu, kandidátov totiž v tomto kole už čaká takmer plnohodnotný astronautský výcvik a to nezvládne každý! Finále je zložené z náročných potápačských disciplín, testovaní odolnosti na centrifúge s preťažením 7G, skoku s padákom a pilotovaním skutočného lietadla. Pokiaľ sa zaregistruje požadovaných 10 000 kandidátov, víťaza finále čaká titul Spaceman Champion a letenka do vesmíru v hodnote 150 000 dolárov a to už naozaj stojí za to!

VÍZIA A HODNOTY

Tím Spaceman Championship sa skladá z profesionálov z rôznych oblastí, ktorí mieria ku hviezdam. Ako sami tvrdia: ”Veríme v ľudstvo, vesmírne odvetvia a transparentnú férovú súťaž. Kombináciou našich skúseností z IT, kultúrnych a športových podujatí a riadenia projektov, dokážeme priniesť viac ako nudné výberové konanie. Inovatívny dizajn súťažných disciplín bude skvelým zážitkom pre každého kandidáta.”

Zakľadateľ Spaceman Championship Róbert Vokál prešiel podobnou súťažou v ktorej sa presadil v tvrdej konkurencii z celého sveta a stal sa výhercom letu do vesmíru od spoločnosti XCOR Space Expeditions. Aj vďaka tejto súťaži si uvedomil, že zmenila jeho život k lepšiemu, začal na sebe viac makať a veriť svojim snom. Z toho vzišla aj základná myšlienka Spaceman organizácie – bez ohľadu na umiestnenie alebo počet etáp cez ktoré postúpite, Spaceman vám ukáže cestu objavovania a prekonávania vlastných limitov.

Stay hungry. Be a #spcmn

Komentáre

Najnovšie