Prejsť na obsah

Cestujete radi na vlastnú päsť? Potom vyskúšajte týchto TOP 8 aplikácií pre dobrodruhov

Každý turista  vie, že skutočným cestovateľom sa stane len vtedy, ak cestuje tzv. „na vlastnú päsť“ a všetko si naplánuje sám a podľa seba. To samozrejme zahŕňa letenky či lístky na autobus, ubytovanie stravu a zábavu. Magazín LifeHack sa zameral na 8 najlepších aplikácií, ktoré sú výbornými pomocníkmi na vašich potulkách po svete. Ak ste pripravení stať sa skutočným cestovateľom, tieto aplikácie si rozhodne stiahnite do vášho smartfónu.

Hopper

Ak túžite ušetriť nejaké to euro na letenke, aplikáciu Hopper si určite nainštalujte. Mechanizmus tejto aplikácie je jednoduchý – na dennej báze môžete analyzovať tisíce leteniek a leteckých spoločností a tak môžete získať letenku za prijateľnú cenu prakticky hocikam. Ak cestujete do konkrétnej destinácie, použite možnosť „Use the Watch a Flight“ aby ste mali prehľad o najnižších cenách. Ak ešte nie ste rozhodnutí kam vyrazíte, aplikácia ponúka kalendár, v ktorom nájdete najlacnejšie ponuky leteniek daného dňa. Táto aplikácia bola dokonca vyhlásená ako najlepšia aplikácia za rok 2015 v oblasti cestovania. V súčasnosti je Hopper dostupný  pre iOS a Android.

Hopper-App

Travel list

Aj pre zdatných a skúsených cestovateľov môže byť balenie na cestu veľkou výzvou. A ak necestujete iba so svojím pasom, nabíjačkou na mobil a kreditnou kartou s tým, že všetko ostatné kúpite cestou, táto aplikácia je pre vás to pravé. Travel list obsahuje kalendár a funkciu pripomienky, aby ste niečo dôležité nezabudli. Travel list je dostupný iba pre používateľov iOS a stojí 1,99 amerických dolárov. Ak sa vám nechce platiť, obdobou tejto aplikácie môže byť aj šikovný a neustále velebený Wunderlist.

Airbnb

Ak hľadáte miesto, kde budete počas svojich ciest bývať, tak s Airbnb budete mať skutočný problém. Výber je totiž obrovský! Aplikácia obsahuje vyše 1 milión ponúk a určite uspokojí aj tých najnáročnejších cestovateľov. Potrebujete iba jednu izbu, prípadne celý byt alebo dom? Žiaden problém, a to ani v prípade, ak hľadáte zámky alebo luxusné vily. Ak si nie ste istý výberom, môžu vám pomôcť recenzie, ktoré má väčšina kvalitných ponúk. Majitelia prenajatých nehnuteľností vás určite veľmi radi oboznámia s tamojšími zvykmi a dobrými miestami kam sa najesť alebo čo pozrieť, a to sú rady za milión. Aplikácia je dostupná pre iOS a Android.

airbnb_slide1Foodspotting

Skúšanie domácej gastronómie je neoddeliteľnou súčasťou cestovania. Počas vyhľadávania gurmánskych zážitkov vyskúšajte Foodspotting. Nevyhľadávajte len skvelé reštaurácie ale práve ich jedlá. Registrujte sa a buďte súčasťou komunity gurmánov. Zdieľajte svoje fotografie a pomáhajte nerozhodným hladošom s výberom skvelého jedla. Aplikácia je dostupná pre iOS, Android, Windows phone a Blackberry.

foodspotting

 TripIt

Táto jednoduchá a praktická aplikácia je „must have“ pre tých z vás, ktorí nechcú stratiť potvrdenia a všetky dôležité dokumenty. Prostredníctvom aplikácie si môžete vaše dôležité dokumenty a písomnosti oskenovať a pripnúť do cestovného itinerára, ktorá sa pripája na váš kalendár. Vaše dokumenty môžete aj jednoducho zdieľať, napríklad ak cestujete v skupine alebo pre istotu ich chcete nechať priateľom doma. TripIt je dostupný vo free aj premium verzií  už za 4,09 dolára mesačne.

TripAdvisor

Aplikácia poskytuje recenzie a hodnotenia dobrodruhov, ktorí daný hotel alebo podnik už navštívili. Ak sa neviete rozhodnúť, TripAdvisor vám pomôže spraviť správne rozhodnutie. Okrem online módu je k dispozícií aj offline mód, ktorý funguje ako praktický cestovný bedeker. Namiesto ťažkých cestovateľských príručiek si nechajte v batožine miesto na suveníry a TripAdvisor si určite nainštalujte. 82e2ae94

Localeur

Čo je najlepšie na cestovaní? Náhodne nájdenie miest, kde nenájdete žiadneho turistu, iba domácich. Takéto lokality sa však v najpopulárnejších príručkách samozrejme nenachádzajú. Ak túžite zažiť destináciu ako praví domáci, táto aplikácia vám poskytne zaručené informácie od miestnych obyvateľov. Aplikácia je dostupná pre iOS a Android.

CityMaps2Go

S touto aplikáciou sa už nestratíte. Mapa by mala byť súčasťou každého cestovateľa a rozhodne by si mala nájsť miesto aspoň vo vašom telefóne. Nájdete tu všetky najobľúbenejšie mestá ako New York, Paríž, Rím alebo Berlín. Aplikácia vám umožňuje pripnúť všetky lokality a vyhliadky v osobnom profile. CityMaps2Go môžete využívať aj bez pripojenia na internet, takže nemusíte behať po meste a hľadať dostupné wifi pripojenie.

Používate pri cestovaní ešte nejaké iné aplikácie, ktoré by ste rozhodne odporučili aj ostatným? Napíšte nám o nich do komentov! :)

Komentáre

Najnovšie