Prejsť na obsah

Každý druhý aktivovaný tablet používa operačný systém Android. Oznámil to v stredu v San Franciscu šéf Google pre Android a Chrome Sundar Pichai. Situácia pre Android sa stále zlepšuje, nakoľko zo všetkých aktivovaných tabletov za posledný rok tvoria tie s Androidom až 85%. Prezradil taktiež, že na konci roka 2012 sa aktivácia Android tabletov pohybovala na úrovni 10 miliónov, teraz je to až 70 miliónov.

Koľko z týchto tabletov sú však tabletmi od Google? Podľa Pichaia tvoria 10% zo všetkých Android aktivovaných tabletov tablety Nexus 7, zariadenie, ktoré debutovalo na minuloročnom Google evente I/O 2012. Čísla o predajnosti jeho väčšieho brata s ultra vysokým rozlíšením Nexus 10, uvedeného na trh v októbri 2012 však neuviedol.

Dôležitým bodom stredajšieho eventu bola taktiež informácia o dosiahnutí méty 1 milión aplikácií v app store Androidu Google Play. Ešte v júni oznámil Google dosiahnutie úrovne 900 000 aplikácií. Je možné, že Apple už tiež presiahol úroveň 1 milión aplikácií v App Store, ale Google oznámil túto métu ako prvý.

Milión aplikácií je pre Google a pre Android veľkým miľníkom, pretože znamená, že Android už nie je len celosvetovo najobľúbenejšou smartfónovou platformou, ale že má už aj najviac aplikácií. Pichai taktiež oznámil, že Google Play dosiahol 50 miliárd stiahnutí, oproti 20 miliardám spred roka a zisk za užívateľa sa momentálne pohybuje na 2 a pol krát vyššej úrovni, ako to bolo pred rokom.

Okrem toho bol predstavený aj nový model tabletu Nexus 7, od ktorého si Google veľa sľubuje.

Najdôležitejším bodom včerajšieho eventu od Google však bolo predstavenie zariadenia Google Chromecast, ktoré vám umožní pozerať si videá nie len na tablete, smartfóne alebo notebooku, ale s týmto zariadením za 35 dolárov (+daň) si ich môžete vychutnať aj priamo no svojom televízore.

Chromecast foto

Chromecast foto

Stačí, aby váš televízor mal HDMI konektor kam zariadenie pripojíte, stlačíte ikonu v internetovom prehliadači a môžete pozerať. Chromecast je hardvérovým doplnkom internetového prehliadača Chrome a spolupracuje ako so systémom Android, tak aj iOS, Windows či OS X. Momentálne je na ňom možné prehrávať videé z YouTube, Netflix, Google Play, Google Music a z Chrome pre Windows a Mac. Stačí už len dodať, že včera sa už Google Chromecast stihol aj vypredať, čo svedčí o tom, že Google to opäť raz dokázal.

Mashable, Mashable, Mashable

Komentáre

Najnovšie