Prejsť na obsah

Dnes popoludní sa uskutočnilo dlho očakávané vyhlasovanie slovenských startup Oscarov za rok 2014, oficiálne nazvané StartupAwards.SK 2014. Ako sme nedávno uviedli, vo finále bojovalo v štyroch kategóriách o titul najlepšieho slovenského startupu za rok 2014 spolu 12 startupov, teda v každej kategórií boli traja zástupcovia. Celým slávnostným večerom sprevádzal Sajfa, ktorý zvládol svoju úlohu na jednotku!

StartupAwards.SK 2014 final

V kategórii Society sa víťazom stal startup CropTek., vďaka ktorému by vám len tak ľahko nemali zhniť alebo vyschnúť vaše rastliny. Michal Truban sa na svojom Twitteri vyjadril, že vďaka Cropteku mu už, ako dúfa, konečne nič nezomrie.

CropTek.

Kategóriu Art&Design vyhral startup Fosali, ktorý vyrába krásne a unikátne osvetlenie z optických vlákien so zameraním na dizajn. Ich cieľom je so svojím know-how a originálnymi produktami dobyť čoskoro celý svet.

Fosali

Víťazom kategórie Science sa stal startup Research Centre zo Žilinskej univerzity. Jeho víťazným nápadom je ukladanie energie a tepla v letných mesiacoch do podzemných zásobníkov a ich následné využitie v období zimy.

Research Centre

Štvrtú kategóriu Digital vyhral aktuálny účastník pražského akcelerátora Wayra startup Staffino, ktorým dokážete hodnotiť personál v reštauráciách, ale čoskoro aj hoteloch, fitness centrách a ďalších zariadeniach. Staffino sa stalo aj víťazom špeciálnej ceny v hodnote 25 000 dolárov, ktorá im môže dopomôcť aj k ich prípadnej expanzii do USA. Víťazstvo v dvoch kategóriách tak pasuje Staffino aj do pozície absolútnych víťazov StartupAwards.SK 2014, k čomu im samozrejme blahoželáme.

Staffino

Na záver ešte víťaz ceny publika, tým sa stal startup Ecocapsule.

Ecocapsule

Momentálne je v plnom prúde afterparty, ale my už teraz môžeme povedať, že StartupAwards.SK 2014 bol aj vďaka spojeniu histórie a inovácií, vďaka inovatívnemu podujatiu v historickej budove SND, vynikajúcim a veľmi vydareným eventom a už teraz sa nevieme dočkať ďalšieho ročníka. Okrem skvelých startupov prišli aj zaujímaví a inšpiratívni spíkri. O všetkom podstatnom z odovzdávania slovenských Oscarov za rok 2014 sa dočítate na Startupers.sk už čoskoro. A na záver len staré známe: Sláva víťazom, česť porazeným! :)

SASK 14 winners StartupAwards 2014 winners

Komentáre

Najnovšie