Prejsť na obsah

Slovenské STARTUP AWARDS 2016 prinesie novinky a bude väčšie ako kedykoľvek predtým

Odovzdávanie slovenských startupových Oscarov – STARTUP AWARDS 2016 bude mať omnoho viac návštevníkov ako po minulé roky, sťahuje sa totiž do nových priestorov.

Ak sledujete Startupers.sk tak STARTUP AWARDS už určite poznáte. Ide o slávnostné oceňovanie najlepších slovenských startupov. 2. decembra 2016 sa odohrá už jeho šieste pokračovanie, na ktorom opäť spoznáme tých najlepších z najlepších za rok 2016 v štyroch kategóriách Science, Digital, Art&Design a Society. Startupy, ktoré chcú o tento titul zabojovať majú šancu prihlásiť sa do nedele 16. októbra 2016. Novinkou bude konferencia o technológiách a inováciách, ktorá bude súčasťou podujatia.

Najväčšou zmenou však sú nové priestory. Tie v historickej budove SND už totiž kapacitne nepostačovali a tak sa tohtoročné vyhlasovanie uskutoční v bratislavskom Istropolise, vďaka čomu sa bude môcť slávnostného galavečera zúčastniť takmer dva krát viac záujemcov, ako tomu bolo po minulé roky. Novinkou je taktiež zmena konceptu, keďže už nepôjde len o samotné vyhlasovanie víťazov ale pre návštevníkov sú pripravené aj konferenčné panely a workshopy, vrámci ktorých sa môžu návštevníci tešiť aj na diskusie so zahraničnými investormi, úspešnými podnikateľmi a špičkovými mentormi.

Finalisti posledných piatich ročníkov získali spolu investície presahujúce hranicu 11 miliónov eur od domácich aj zahraničných investorov a množstvo zaujímavých cien. O prestížne ceny budú bojovať startupy aj v aktuálnom šiestom ročníku, ktorého sa zúčastní napríklad aj zakladateľ aplikácie WAZE Uri Levine. Tú v roku 2013 kúpila spoločnosť Google za viac ako miliardu dolárov. Medzi ďalšími spíkrami nebudú chýbať napríklad Esther Dyson, ktorá je jednou z najvplyvnejších žien v americkom biznise, Andrej Pančík zo startupu Represent, ktorý predal za 100 miliónov eur alebo Danny Cabrera, zakladateľ spoločnosti BioBots, ktorá vyvíja 3D bio tlačiarne na výrobu ľudského tkaniva.

Odovzdávanie slovenských startupových Oscarov – STARTUP AWARDS 2016 by malo byť historicky najväčším a najvýznamnejším startupovým podujatím na Slovensku, ktorého hlavným cieľom je vyzdvihnúť potenciál inovácií u nás, sprostredkovať skúsenosti globálne úspešných podnikateľov slovenskej startupovej komunite a taktiež oceniť perspektívne slovenské startupy. Cena štandardných celodenných lístkov je 49 eur a zakúpiť si ich môžete na stránke STARTUP AWARDS. Ak uvažujete nad prihlásením svojho startupu alebo nad kúpou lístka, tak ani chvíľu neváhajte, bude to totiž FAKT VEĽKÉ! :)

Komentáre

Najnovšie