Prejsť na obsah

Ako som získala 39 000 followerov na Instagrame - celkom zadarmo!

Ksenia Avdulova je marketingová špecialistka a  žurnalistka. V roku 2013 si založila účet na známej sociálnej sieti Instagram, ktorého obsah tvorili predovšetkým fotky zdravých raňajok. V súčasnosti má jej účet @breakfastcriminals 58 300 followerov. Bez akejkoľvek stratégie a budgetu robila iba to, čo milovala: zdieľala so svetom zdravý životný štýl. Ksenia spísala 9 tipov, ako získať toľko followerov čo ona, a to s nulovými nákladmi. „Prihlásenie na Instagram zmenilo môj život a kariéru a verím, že každý má takúto šancu.“ Prečítajte si tipy Ksenie Avdulovej, ktoré zvýšia počty vašich followerov, či ide o vaše súkromné alebo firemné účty.

1. Buďte priateľský
Toto je jedna z najdôležitejších stratégií. Sociálna sieť Instagram nie je hra jeden na jedného. Je to obrovská komunita ľudí. To znamená, buďte k svojim followerom priateľský. Vždy odpovedajte na zvedavé otázky a komentáre. Za pochvalu poďakujte. Spájajte sa so svojimi followermi. Oceňte to, že niekto trávi čas na vašom účte. A určite načúvajte tomu, čo vám hovoria vaši followeri. „Tak som prišla k mojim dvom produktom: keramickej miske v tvare srdca a knihe receptov.“

2. Vytvárajte komunitu
Vytváranie komunity „lajko-chtivých“ ľudí je ďalšou veľmi dôležitou stratégiou na získanie kvalitných followerov na váš Instagram účet. Sledujte účty, ktoré zdieľajú rovnakú filozofiu a majú rovnaký pohľad na vec ako vy. A čo najdôležitejšie: spojte sa s nimi.  Ak má vlastník účtu viac ako tisíc followerov, šanca, že uvidia váš like sa blíži prakticky k nule, nakoľko news feed zobrazuje len 100 aktualizácií (likes, komentáre a pribúdanie followerov). Komentáre sú však oveľa viditeľnejšie. Ak chcete byť videní, nájdite si čas na komentár namiesto dvoch klikov na like. Budujte si vzťahy preto vzťahy, je to oveľa hodnotnejšie, ako bezduché lajkovanie.

3. Zvoľte si svoj content
Vyberte si to, vďaka čomu chcete byť známy a sústreďte sa iba na to jedno. Zdravé jedlo? Čiernobiele fotografie? Fotografie zo života? Neskôr môžete strategicky rozširovať vaše posolstvo. „Opýtajte sa sami seba, aký content chcete so svetom zdieľať.“ Musí to byť niečo pre vás prirodzené, súčasť vášho života, o čom vás nebude unavovať denne pridávať posty. Je to váš cézar šalát? Alebo najkrajšie cappuccino v meste? Alebo fotografie vášho psa ako vám kradne raňajky? Ak si nie ste istý, opýtajte sa svojich priateľov, určite vám budú vedieť poradiť.

4. Buďte autentický
Vaši followeri „vycítia“ ak sa o niečo skutočne zaujímate. Skutočná vášeň a autentickosť priam vychádza z vašich fotografií a popisov. Zdieľajte vaše osobné hodnoty a umožnite vašim followerom byť súčasťou vášho sveta. Ak prispievate ako súkromná osoba či zastupujete značku, vždy je za príspevkom práve človek. Dajte svojej komunite followerov šancu spoznať vás lepšie.

Je však veľmi dôležité nespadnúť do tvorby príspevkov, „lebo je to trendy“. Sústreďte sa na to, čo je naozaj dôležité. Módne výstrelky prídu a odídu, skutočná vášeň pre vec však len tak nevymizne.

 5. Používajte hashtagy
Spravte si prieskum, aké hashtagy sa najčastejšie používajú pri type vášho obsahu. Vyberte si 10 až 15 hashtagov a tie neustále používajte pri vašich príspevkoch. Namiesto priameho vkladanie pod príspevok, vložte tieto hashtagy ako komentár pod príspevkom. Ak to s hashtagmi preženiete, začnete budiť dojem zúfalca. Druhou úrovňou používania hashtagov je vytvoriť si vlastný a povzbudiť svoju komunitu užívateľov k jeho používaniu. Môj hashtag je #breakfastcriminals a v súčasnosti je ním označených približne 12 tisíc príspevkov. Je na vás, aký hashtag si zvolíte a nemusí to byť zároveň aj názov vášho Instagram účtu. Buďte kreatívny.

6. Buďte dôslední
Dôslednosť je ďalším dôležitým pravidlom, ak chcete vo svete Instagramu prežiť. Vychádza z pravidelného prispievania, obsahu vašich príspevkov a to ako vaše príspevky vnímajú followeri. Inšpirujte sa autorkou úspešnej knihy receptov @deliciouslyella alebo dobrodruhom@gypsetgooddess.

Ksenia Lova  NYC??   breakfastcriminals  • Fotky a videá na Instagrame5

7.  Ostaňte aktívnym
Základným pravidlom je prispieť aspoň jedným príspevkom denne. Aktuálny obsah je dôležitý pre vašich followerov, aby mali prehľad o tom, čo sa aktuálne deje. Neodporúčam však prispievať viac ako 3 príspevky za deň. Namiesto toho otestuje rôzne časy, na ktoré vaši followeri najlepšie fungujú.

8. Buďte k dispozícii
Či už zastupujete seba alebo firmu, ak je vaším cieľom spojiť sa s inými spoločnosťami alebo získať pracovnú príležitosť,  vložte svoje kontaktné údaje do vášho profilu. Zahrňte svoj email, prípadne vašu webovú stránku. Zároveň si dobre premyslite, čo môžete spoločnostiam ponúknuť.

9. Vytvárajte perfektné fotografie
Ak chcete byť na Instagrame úspešný, kvalitné fotografie sú kľúčovým faktorom. To znamená „mať dobré oko“, premyslený styling, kvalitný fotoaparát na vašom smartfóne, prípadne si zadovážiť kvalitný fotoaparát s možnosťou wifi pripojenia, vďaka ktorému prekopírujte vaše fotky do mobilného telefónu za niekoľko minút. Súčasťou fotografovania je aj editácia fotiek. „Úprimne, poloprofesionálny fotoaparát používam iba dva roky od existencie Breakfast Criminals a to na fotenie pre môj blog. Na potreby Instagramu mi však úplne stačí môj iPhone.“ Na editáciu fotiek sú najpopulárnejšie aplikácie Snapseed, Afterlight a VSCOcam. Vyskúšajte ich a používajte iba tú aplikáciu, ktorá sám k fotografiám hodí najviac.

Zdroj: Socialmediaweek

Komentáre

Najnovšie