Prejsť na obsah

V biznise, pri zakladaní startupu, v práci, ale aj vo vzťahoch denno denne komunikujeme s ľuďmi a riešime problémy. Práve z tohto dôvodu je potrebné, aby sme boli, prípadne mali by sme sa naučiť byť, tímovými hráčmi.

Môže sa to zdať ako zveličenie, ale schopnosť pracovať v tíme môže byť tou prelomovou v kariére. Výborní tímoví hráči sú schopní urobiť viac, majú väčšiu spokojnosť z vykonanej práce a majú zvyčajne aj väčší vplyv vo firme.

Tím z IvankaTrump.com dal dokopy rady na budovanie kľúčových zručností tímového hráča.

  1. Buď sám sebou a buď zraniteľný

Zraniteľnosť umožňuje ľuďom zdieľať a vyjadriť seba tam, kde sa necítia ohrození“, tvrdí Amanda Slavin. Autenticita je zase kľúčová pri budovaní dôvery medzi spolupracovníkmi.

  1. Podporte jeden druhého

“Čím ďalej, tým viac žien odmieta bojovať s ostatnými ženami na pracovisku, namiesto toho sa radšej podporia“, zdieľa svoju skúsenosť Elizabeth McLaughtin z Entrepreneur.com. “Pozri sa naokolo a spýtaj sa samého seba, či podporuješ ostatných, s ktorými pracuješ, ľudí v tvojom tíme a osoby, ktorým môže pomôcť tvoj mentoring. Ak nie, tak je na čase konať. Pravda o ženskom líderstve je taká, že na vrchole je dosť miesta pre všetkých, a keď vyhrá jeden z nás, všetci sme víťazmi.“

pomoc
  1. Buď dobrým poslucháčom

Pri stretnutiach skutočne počúvaj, čo hovoria tvoji kolegovia, a nesnaž sa presadzovať silou mocou svoje názory. Podpor ich myšlienky, nepodceňuj ich, ani im neodvrávaj. Namiesto toho svoj súhlas alebo nesúhlas vyjadri po dobrom uvážení.

  1. Neohováraj

Klebety vrhajú tieň na osobu, ktorej sa týkajú, najčastejšie v podobe názorov na výkon a ich prácu. Namiesto toho radšej zameraj svoju pozornosť na svoje výkony a svoju produktivitu a klebety prenechaj iným.

  1. S poznávaj svojich kolegov

Pri rannej káve, na obede si nájdi chvíľku na výmenu zážitkov so svojimi spolupracovníkmi, prípadne si naplánujte nejakú spoločnú aktivitu aspoň raz do mesiaca. Prelomíte tak ľady, nájdete si medzi sebou kamarátov a hlavným výsledkom bude fakt, že sa vám bude spolu omnoho jednoduchšie komunikovať.

Tak hor sa do vylepšovania vzťahov! Na čom sa chystáš popracovať ty? :)

Komentáre

Najnovšie