Prejsť na obsah

9 ročný chlapec, ktorý zarába viac ako väčšina dospelých

Volá sa Evan, má 9 rokov a jeho zárobky mu môže závidieť väčšina dospelých. To je v skratke vizitka malého Američana, ktorému pribudne ročne na účet (teda zrejme účet jeho rodičov) viac ako milión dolárov. Evan je totižto zakladateľom YouTube kanálu EvanTubeHD, kde tento chlapec otvára, skúša a hodnotí jednotlivé hračky pre deti. Jeho video kanál má viac ako milión odberateľov a viac ako miliardu vzhliadnutí. Evanove videá tak videla za 3 a pol roka prevádzky jeho kanálu už v prepočte zhruba sedmina sveta.

Ako vo svojom videu, ktoré môžete vidieť nižšie, uvádza Business Insider, aktuálne má Evan na YouTube až 3 kanály. Okrem spomínaného EvanTubeHD to je aj EvanTubeRAW, čo je vlastne video blog a EvanTubeGaming. Okrem Evana na jeho kanále vystupuje aj jeho sestra Jillian, ktorá má na starosti testovanie hračiek pre dievčatá. Evanov otec Jared má zase za úlohu technické veci, ako je natáčanie a úprava videí. A keby ste sa malého Evana spýtali, aká je jeho najobľúbenejšia hračka, zaručene by vám odpovedal Angry Birds.EvanTube

Ak sa pýtate, ako môže Evan zarábať také peniaze, odpoveďou je, že je to vďaka YouTube partnerskému programu. Ten vkladá do videí partnerov odkazy na reklamy, a ak tieto videá majú vysoký počet vzhliadnutí a lajkov, je jednoduché takto zarábať aj cez milión dolárov ročne. Preto berte tento článok aj ako inšpiráciu a možno aj návod pre vás alebo vaše deti, ktoré ako vidíte môžu už od útleho veku zarábať slušné peniaze :)

Komentáre

Najnovšie