Prejsť na obsah

32 ročný investor, ktorému rakovina dopomohla k rozbehu úspešného podnikania

Život je nevyspytateľný a to platí aj v podnikaní. Pravdou taktiež je, že často prináša rôzne momenty práve vo chvíli, kedy by sme ich skutočne nečakali. Rob Gough je 32 ročný podnikateľ a investor, ktorého život sa zmenil ešte na univerzite, kedy mu diagnostikovali zriedkavú rakovinu kostí.

Doktori dávali Robovi len 30% šancu na prežitie, no on sa nevzdával. Rob Gough pre Business Insider povedal, že ani na jedinú sekundu neprestal pochybovať o tom, že tento boj vyhrá. Bojoval aj prostredníctvom chemoterapií, ktoré mu spôsobovali značné bolesti, kvôli ktorým niekedy nemohol ani chodiť alebo jesť aj niekoľko dní. Po 17 mesiacoch liečby sa však Rob dal zázračne dokopy a vrátil sa do školy.

Poznačený svojim predchádzajúcim bojom začal vnímať život úplne inak. Povedal si, že nechce strácať čas a pôjde si za svojím snom, ktorým bol rozbeh vlastnej spoločnosti. “Odkedy som bol dieťaťom, vždy som chcel mať vlastnú firmu. Keď som mal 16, nechcel som mať auto, chcel som mať len možnosť rozbehnúť si vlastné podnikanie”, hovorí Rob.

Jeho prvý podnikateľský pokus bol online aukčný portál Bidaroo. Za päť rokov Bidaroo tak narástlo, že mohlo celú sezónu dokonca sponzorovať známe americké preteky áut Indy 500 a v roku 2009 Rob predal svoj portál súkromnému záujemcovi. V roku 2012 založil Rob Gough svoju ďalšiu spoločnosť Eckim. Bola to marketingová spoločnosť, ktorá vlastnila stránky so zľavovými kupónmi, ktorú po menej ako troch rokoch fungovania predal spoločnosti Coupons.com za osemmiestnu sumu.

Rob Gough

Podľa Roba je všetko možné a ľudia by mali mať omnoho väčšie sny a ciele, ako majú. Momentálne venuje väčšinu svojho času svojim investíciám. Svojich prvých 500 000 dolárov investoval do spoločnosti NEWhere.com, ktorá predáva prémiové elektrické cigarety a ďalšie podobné produkty. Rob Gough hovorí, že za posledný rok zdvojnásobili veľkosť spoločnosti a tento rok by mali mať z predaja približne 10 miliónov dolárov.

Gough je technicky stále zamestnancom spoločnosti Coupons.com, avšak svoju budúcnosť vidí v investíciách a možno aj založení si vlastnej investičnej spoločnosti. Ako sám hovorí, jeho cieľom je miliarda dolárov a tú podľa vlastných slov zarobí v nasledujúcich siedmych rokoch. Popritom všetkom však tvrdí, že to čo sa naučil a čoho sa drží je jednoduché, skrátka si stanoviť maximálne ciele a robiť všetko pre ich dosiahnutie.

Podľa Roba zaberie rovnako dlho postaviť 10 miliónový biznis a miliardový biznis – “musíte riešiť rovnaké problémy, procesy, prekonávať rovnaké bolesti hlavy”. Ako dodáva, ľudia málo rozmýšľajú nad škálovaním. “Môžete robiť veci v oveľa väčšom a dosiahnuť to, čo naozaj chcete.” Rob Gough je človek, ktorý už vo svojom pomerne mladom veku toho zažil viac ako niektorí ľudia zažijú za celý život. Avšak každá z týchto vecí, vrátane ťažkej choroby, ho posunula ďalej a aj vďaka tomu je teraz tam, kde je! Skúste sa ním inšpirovať :)

Komentáre

Najnovšie