Prejsť na obsah

14 pre a proti alebo etiketa správania na Facebooku - časť 1.

Ako v bežnom živote, tak aj na Facebooku existujú pravidlá, ktoré by sa mali dodržiavať, aby ste mali okolo seba priateľov. V bežnom živote napríklad vezmete kamarátku smutnú z rozchodu von, požičiate kamošovi zopár eur alebo upozorníte kamarátku, že má špenát medzi zubami.

Podobné pravidlá existujú aj na Facebooku. Napríklad nikoho by ste sa nemali pýtať informácie o jeho rozchode na jeho nástenke, ale napíšete mu v chate alebo správu. Aby ste s vašimi priateľmi na Facebooku dobre vychádzali vám dnes prinášame 7 rád ako byť dobrým Facebook priateľom. Vaši priatelia na Facebooku vám určite budú vďační:)

  1. Lajkujte a komentujte profilovky vašim najlepším kamarátom. Každého to poteší.
  2. Nehádajte sa a nenadávajte si na nástenke. Na to je chat a správy.
  3. Na osobné pozvania na súkromné eventy reagujte čo najskôr. Ľudia sú radi, keď vedia, s kým môžu rátať.
  4. Nepostujte vulgárne statusy z kont svojich priateľov. Niektorí pre to nemusia mať až toľké pochopenie a môže to mať rôzne dôsledky.
  5. Blahoželajte k narodeninám svojim priateľom, rodine, spolužiakom, kolegom a známym, aj keď ste im zablahoželali alebo zablahoželáte aj osobne. Blahoželaní nikdy nie je dosť:)
  6. Nelajkujte a nekomentujte fotky priateľom z roku 2009. Mali ste to spraviť pred pár rokmi.
  7. Ak vám z ich konta chodia rôzne správy s divnými linkami alebo čudnými textami, dajte im vedieť, že sa im niekto nabúral do ich konta. Budú vám vďační.

Už zajtra vám prinesieme ďalších 7 pre a proti správania na Facebooku. Určite si to nenechajte ujsť, oceníte to aj vy, aj vaši priatelia a ak náhodou nie, tak sa aspoň zabavíte:)

 

Mashable

Komentáre

Najnovšie