Prejsť na obsah

Zarábate toľko, koľko by ste mali? S novým platovým portálom Paylab to ľahko zistíte

Každý pracujúci človek sa snaží o to, aby zarábal čo najviac. Väčšina zamestnávateľov sa však snaží držať platy čo najnižšie a navyše sami zamestnanci často nevedia, koľko by si mali vypýtať. Odteraz to už však zistia úplne jednoducho.

Známa slovenská spoločnosť s dlhoročnými online recruitment skúsenosťami Profesia, člen fínskej mediálnej skupiny Alma Media, totiž spustila ešte v roku 2007 platový prieskum na Slovensku a neskôr aj v ďalších desiatich krajinách Európy od Fínska až po Bosnu a Hercegovinu. Nečakane veľký záujem o službu, desiatky tisíc návštevníkov denne a viac ako 3,2 milióna zozbieraných platových údajov nakoniec primälo Profesiu k vytvoreniu globálneho portálu na porovnávanie platov Paylab.com.

Zamestnanci tak odteraz jednoducho zistia, či je ich plat primeraný oproti ostatným zamestnancom pracujúcim na rovnakých alebo podobných pozíciách v rovnakom regióne. Postup je úplne jednoduchý, používateľ na stránke www.paylab.com vyplní krátky formulár a následne sa dozvie, či je jeho plat nižší, vyšší alebo porovnateľný s ostatnými respondentmi na danej pozícii v danom regióne. Služba je pre používateľov samozrejme bezplatná.

Paylab

Každý vyplnený dotazník podlieha trojfázovej kontrole, kým sa uzná za platný a až potom jeho údaje vstupujú do výpočtov pre ďalších používateľov. Dotazníky majú platnosť jeden rok. Prieskum platov je transparentný, používateľ vie aj to, s akou veľkou vzorkou dát sa jeho údaj porovnáva. Zamestnanci po celom svete tak odteraz majú skutočne ideálnu možnosť zistiť, či je ich plat primeraný oproti ostatným zamestnancom pracujúcim na rovnakej pozícii v rovnakom regióne a túto informáciu využiť následne vo svoj prospech možno aj vo forme zvýšenia platu. A my sme o to radšej, že je to vďaka portálu zo Slovenska! :)

Komentáre

Najnovšie