Prejsť na obsah

Instagram má novinky - cez 80 miliónov pridaných fotiek a videí každý deň a k tomu divné nové logo

Instagram je sociálnou sieťou, kde užívatelia zdieľajú zaujímavé fotky a videá. Keď pred pár rokmi zaplatil Facebook za Instagram miliardu dolárov, zdalo sa to ako nezmyselná kúpa. Opak je však pravdou.

Instagram používajú stovky miliónov ľudí po celom svete, ktorí chcú z ostatnými, či už blízkymi alebo aj cudzími ľuďmi z celého sveta zdieľať svoje zážitky, záujmy a iné zaujímavosti (a občas aj nezmysly) vo forme fotografií alebo videí. Obľúbený je aj vďaka širokej palete filtrov, ktoré sa na fotky dajú jednoducho aplikovať a spraviť tak niekedy z fádnych fotiek celkom zaujímavé príspevky.

Instagram nove logo

Včera Instagram po dlhom čase oznámil nečakanú novinku, ktorou je nové logo – ikonka aplikácie. No to staré si zrejme používatelia už zrejme zvykli, keďže na sociálnych sieťach sa ľudia po predstavení nového loga zdvihla medzi užívateľmi vlna kritiky. Pravdupovediac, ani to staré nebola nejaká výhra, ale aj nám v redakcii sa viac páčilo staršie logo, ktoré Instagram používal doteraz. Ako sa tvorilo nové logo si môžete pozrieť vo videu nižšie.

Nové logo je síce čiastočne inšpirované tým starým, avšak je zjednodušené, minimalistické, obsahuje výrazné dúhové farby a je kompletne zaoblené. Ako informoval Instagram na svojom blogu, zmenia sa aj dizajny ikoniek ďalších aplikácií ako Layout, Boomerang a Hyperlapse. Zjednodušil sa aj dizajn aplikácie samotnej, ktorý je teraz viac zameraný na prehľadnosť fotiek a videí používateľov.

Instagram dizajn

Zaujímavou informáciou však je, že vďaka tomu, že sa Instagram stal za posledných päť rokov globálnou komunitou, kde ľudia zdieľajú svoje záujmy, sa aktuálny počet každý deň pridaných fotiek a videí pohybuje už nad úrovňou 80 miliónov. Ako tvrdí samotný Instagram, každá fotografia a video, ktoré užívatelia pridajú, otvára priestor ľuďom na rozširovanie ich obzorov a spájanie novými spôsobmi. Pretože sú to práve ľudia, ktorí urobili z Instagramu miesto, kde sa dajú objavovať zázraky tohto sveta. Kam to až Instagram dokáže dotiahnuť ostáva otázkou, avšak to logo by fakt mohli trošku upraviť :)

Komentáre

Najnovšie