Prejsť na obsah

VIDEO: Svetový startupový event Startup Grind zavítal poprvýkrát na Slovensko, pripravuje pokračovanie

Len pár dní ubehlo od slovenskej premiéry svetového startup eventu s názvom Startup Grind, na ktorej sme samozrejme nemohli chýbať. A už čoskoro príde jeho ďalšie pokračovanie.

Startup Grind je názov série eventov, ktoré sa odohrávajú po celom svete. Je to vlastne svetová komunita, ktorá aktívne edukuje, inšpiruje a motivuje ľudí z viac ako 175 miest celého sveta. Od 25.8.2015 k nim patrí aj Bratislava, kedy sa prvý event tohto formátu uskutočnil v súkromnej rezidencii britského veľvyslanca na Slovensku. Startup Grind založil ešte v roku 2010 Derek Andersen v Silicon Valley. Celkovo pôsobí Startup Grind až v 70 krajinách prostredníctvom eventov a médií, ale aj vďaka partnerstvám s organizáciami ako napríklad Google for Entrepreneurs.

SUG1

Základným kameňom sú mesačné eventy s úspešnými lokálnymi podnikateľmi, zakladateľmi úspešných spoločností, inovátormi, startupistami, mentormi alebo investormi, ktorí zdieľajú svoje osobné príbehy a lekcie, ktoré získali na svojej ceste za úspechom. Tým motivujú ďalších účastníkov eventov a vďaka tomu dokážu budovať lepšie prostredie pre startupy a inovácie. Od svojho založenia pred 5 rokmi sa už na Startup Grind uskutočnilo viac ako 2000 fireside rozhovorov, ktoré inšpirovali množstvo ľudí po celom svete.

Startup Grind sa už od svojich začiatkov riadi určitými hodnotami. Medzi ne patrí napríklad vytváranie kamarátstiev a nie len kontaktov, dávanie a nie branie, či sústredenie na pomoc inými viac, než na tú sebe. Za 5 rokov existencie Startup Grind sa odohralo 1903 eventov, ktorých sa zúčastnilo 1081 dobrovoľníkov. To znamená 79 440 minút bezplatného vzdelávania, ktorých sa celkovo v globálnom merítku zúčastnilo až 215 977 ľudí.

SUG2

Bratislava si od Startup Grind dosť sľubuje. Dôležité je najmä čerpanie motivácie a skúseností z príbehov úspešných ľudí a ich následné využitie v praxi. Netreba však opomenúť ani zaujímavú možnosť spoznania nových ľudí a nadviazania nových kamarátstiev a spoluprác. Do nášho hlavného mesta priniesli Startup Grind Marek Zámečník a Kristína Jančinová zo známeho akcelerátora RubixLab. Táto dvojica kompletne zastrešuje tento nový formát eventov na Slovensku vrátane dohadovania spolupráce, sponzorských a partnerských vzťahov, organizácie jednotlivých eventov, tvorby reportov, starostlivosti bratislavskú Startup Grind komunitu či marketingové, propagačné a ďalšie aktivity.

SUG6

Prvý bratislavský Startup Grind (z ktorého celý videozáznam nájdete nižšie) otvoril svojim príhovorom britský veľvyslanec Andrew John Garth, po ktorom nasledoval aj krátky živý online vstup zakladateľa Startup Grind Dereka Andersena. Hlavným hosťom prvého eventu bol Rasťo Kulich (country manager Google Slovensko), s ktorým robil rozhovor práve Marek Zámečník. Po fireside rozhovore nasledovala panelová diskusia vedená Mariánom Gazdíkom (Startup Grind London director) na tému „Digitálna budúcnosť Slovenska“, ktorej hosťom bol opäť Rasťo Kulich a spolu s ním aj Ivan Štefunko (Neulogy Ventures).

Eventu sa zúčastnilo okolo 150 ľudí (z kapacitných dôvodov by sa už zrejme viac ani nezmestilo) medzi ktorými nechýbali známe tváre zo slovenského startupového prostredia. Aj napriek nepriaznivému počasiu však boli ohlasy na prvý event tohto druhu na Slovensku nadmieru pozitívne. Aj preto sa už teraz tešíme na ďalšie pokračovania, ktoré sa budú uskutočňovať každý mesiac a vždy na inom, novom mieste.

SUG3

Druhý bratislavský Startup Grind sa odohrá už 23.9.2015 a to tentokrát u partnera eventu KPMG v jeho sídle v River Parku na bratislavskom nábreží. Hlavným hosťom bude spolumajiteľ zľavového portálu Zľavadňa.sk Zdenko Hoschek. Lístky si môžete už teraz kúpiť cez Eventbrite a pozor, kapacita je obmedzená. Viac informácií nájdete aj na Facebook stránke eventu. My sa už rozhodne na druhé pokračovanie tešíme a čo vy? :)

Komentáre

Najnovšie