Prejsť na obsah

Video: Zakladateľ Sygicu Michal Štencl a jeho inšpiratívne interview na Startup Grind Bratislava

Len nedávno sa v priestoroch Impact Hub Bratislava konal už štvrtý Startup Grind Bratislava. Tentokrát v hlavnej úlohe s Michalom Štenclom, zakladateľom spoločnosti Sygic, ktorý si už v ôsmich rokoch začal programovať svoj vlastný operačný systém a ktorého túžbou je sprevádzať všetkých ľudí na Zemi.

Michal Štencl v roku 2004 založil spoločnosť Sygic, ktorá má dnes celosvetovo najsťahovanejšiu offline navigáciu. Získal množstvo ocenení, ako napr. niekoľkokrát „Entrepreneur of the Year“ od spoločnosti EY či významné slovenské Krištáľové Krídlo za sektor hospodárstva. Na titulke Forbes Slovensko bol už v júli 2011 ako „Slovák, ktorý naviguje svet!“ Michalovi jeho talent a úspechy nemožno uprieť, a preto bolo úžasné, že prijal pozvanie na tento event.

Hostia sa začali schádzať už od šiestej, aby si uchmatli dobré miesto či nejaké to občerstvenie, ale aj aby stretli iných zaujímavých ľudí a mohli sa s nimi porozprávať. Krátko pred siedmou dorazil aj sám Michal Štencl a interview sa mohlo začať. Moderátor večera Marek Zámečník (RubixLab) sa Michala opýtal množstvo otázok súvisiacich s jeho životom, skúsenosťami a samozrejme sa nezabudlo ani na samotný Sygic. Rozhovor sa niesol v pohodovej atmosfére, pričom v hľadisku bolo okolo sto poslucháčov, ktorí sa pýtali svoje otázky aj prostredníctvom slovenkej aplikácie Sli.do. K interview nebudeme prezrádzať nič, pozrieť si ho môžete sami vo videu nižšie.

Po skončení rozhovoru sa ľudia opäť pustili do networkovania a niektorí si stihli odchytiť ešte aj samotného Michala. Tomu sa potom organizátori poďakovali fľašou dobrého vínka :) Večer ďalej pokračoval približne do desiatej hodiny horlivými debatami a networkingom. Smelo môžeme povedať, že je za nami ďalší úspešný diel zo série Startup Grind Bratislava a už teraz sa tešíme na ten ďalší.

SUG_BA 4

Ten sa bude konať už v stredu 16. decembra, tentokrát v priestoroch Fakulty Managementu Univerzity Komenského. Čas zostáva klasicky rovnaký, a teda organizátori očakávajú hostí od 18:00, samotné interview začne o 19:00. A kto bude hosťom? Zakladateľ a člen predstavenstva najväčšieho kamenného predajcu spotrebnej elektroniky a súvisiacich služieb v Strednej Európe, NAY elektrodomPeter Zálešák. Okrem spíkra bude event výnimočný aj svojou vianočnou atmosférou.

Nenechajte si ujsť posledný startupový event roku 2015 a zaregistrujte si svoj zvýhodnený early bird lístok už teraz na tomto linku! ;) Vidíme sa!

SUG_BA 5

Komentáre

Najnovšie