Prejsť na obsah

Továreň Gigafactory spoločnosti Tesla bude naozaj obrovská, poznáme dátum jej otvorenia

Každý fanúšik spoločnosti Tesla alebo energetický nadšenec už určite zachytil informáciu o budovaní obrovskej továrne na batérie spoločnosti Tesla v Nevadskej púšti. Tá už čiastočne niekoľko mesiacov funguje, avšak teraz je známy už aj presný dátum jej oficiálneho veľkého otvorenia.

Spoločnosť Tesla vizionára Elona Muska totižto ešte oficiálne svoju gigantickú batériovú Gigafactory v americkom štáte Nevada neotvorila. To sa však zmení, keďže táto veľká udalosť je naplánovaná na 29. júl 2016. Niektorí majitelia elektromobilov Tesla tak budú môcť spolu s Elonom Muskom a ďalšími ľuďmi z Tesly oficiálne a slávnostne túto továreň otvoriť. Zatiaľ spoločnosť Tesla pozvala na otvorenie len VIP ľudí vrátane tých, ktorí vyhrali účasť v súťaži. Pre účasť v nej si museli kúpiť Teslu Model S a priniesť ďalších 5 ľudí, ktorí si tento elektromobil kúpia.

Gigafactory Tesla

Ako uvádza portál The Verge, na slávnostné otvorenie zatiaľ neboli pozvané ani médiá a zatiaľ ani nie je jasné, či sa tak stane. Pri predstavení novej Tesly Model 3 v marci 2016 to však prebiehalo podobne. Najprv boli pozvaní vybraní majitelia vozidiel Tesla a až neskôr médiá. Zatiaľ teda ešte žiadne médiá nemali možnosť pozrieť si Gigafactory zvnútra, s výnimkou portálu Motor Trend, ktorý mal možnosť preskúmať tam bližšie prototyp nového Modelu 3. Na základe vizualizácií je však zrejmé, že Gigafactory, ktorá bude dlhšia ako najvyššia budova sveta – mrakodrap Burj Khalifa v Dubaji, bude kompletne posiata solárnymi panelmi a chýbať by nemala ani veterná elektráreň.

Gigafactory Tesla stavba

Keď už hovoríme o novom Modeli 3, práve nová obrovská Gigafactory má byť kľúčovým elementom pri masovej výrobe tejto elektrickej novinky. Bude však samozrejme pomáhať aj pri výrobe batérií do ostatných elektromobilov značky. Od roku 2020 by mala Gigafactory ročne produkovať batérie o celkovej kapacite 35 gigawatt hodín, čo ako tvrdí samotná spoločnosť Tesla je viac, ako bola celosvetová produkcia lítium-iónových batérií v roku 2013. Nezabudnite, že obrázky zo slávnostného otvorenia novej Gigafactory 29.7.2016 nájdete určite aj na Startupers.sk! :)

Komentáre

Najnovšie