Prejsť na obsah

Tesla by sa mala mať na pozore, prichádza 1000 koňový elektrický Aston Martin!

Od svojho príchodu na trh v roku 2012 sa limuzína od spoločnosti Tesla Motors s označením Model S nemusela obávať o svoje postavenie. Elonovi Muskovi a jeho elektromobilu so stovkami koní a slušným dojazdom sa výraznejšie nepostavil nikto. To však chce najnovšie zmeniť luxusná značka Aston Martin a to vo veľkom štýle, novou elektrickou limuzínou s výkonom 1000 koní. Ako dodal CEO britskej automobilky Andy Palmer, elektrický model postavený na základe modelu Rapide S by mal prísť už do dvoch rokov.

Aston Martin Rapide

Táto správa okamžite vyvolala množstvo diskusií. Aston Martin Rapide S totižto stojí okolo 200 tisíc dolárov, cena 1000 koňovej elektrickej limuzíny by sa tak podľa prvých informácií mohla pohybovať na úrovni 300 tisíc dolárov. Narozdiel od toho, najdrahšia Tesla Model S s označením P85D by vás aktuálne vyšla zhruba na 120 tisíc dolárov. K tomu by mal navyše Model S od Tesly už čoskoro dostať aj autopilota, ako sme vás nedávno informovali. Tento krok Aston Martinu však nie je až tak šokujúci, keďže už skôr tento rok predstavili v Ženeve plne elektrický koncept športového kupé s označením DBX.

Aston Martin DBX

Ako Palmer povedal, vstup značky Aston Martin na trh elektromobilov je hlavne z dôvodu predpísaných štandardov na úsporu paliva, ktoré musí každá automobilka dodržiavať. Zo všetkých modelov a ich motorizácií sa totiž počíta priemer každej značky, ktorým nemôže presiahnuť určenú hranicu. Ako ďalej portál Business insider uvádza, množstvo konkurenčných športových značiek si namiesto cesty elektromobilizmu vyberá cestu malých turbo motorov, čo Aston Martin odmieta. O tom svedčí aj ponuka Britov, v ktorej nájdete len luxusné modely s osem a dvanásť valcovými motormi.

tesla S

V priebehu najbližších rokov tak budeme mať zrejme možnosť vidieť, či sa Tesla udrží na svojej neohrozenej pozícii vo svete športových elektromobilov. O jej aktuálnej dominancii svedčia aj výsledky predaja za prvý kvartál 2015, kedy sa predalo 10 030 kusov Modelu S, čo znamená medziročný nárast o 55%. Zároveň sa stále povráva aj o možnej kúpe Tesly Applom, o ktorej sme nedávno písali viac. Ako píše portál Venturebeat, spoločnosť Tesla Motors začala vytvárať zisk zo svojich elektromobilov až v roku 2013, teda 10 rokov po svojom založení. Aktuálne spoločnosť z kalifornského Palo Alta dosť očakáva aj od svojho pripravoveného Modelu X, ktorý bol nedávno videný pri testovacej jazde a ktorého video nájdete nižšie. Na záver už len dodajme, že sme veľmi zvedaví, či bude James Bond v najbližšom filme naháňať zloduchov už na elektrickom Aston Martine :)

Komentáre

Najnovšie