Prejsť na obsah

Startup InoBat už vytvára príjmy a má dohodnuté kontrakty v hodnote vyše 500 miliónov

Unsplash

V prvom kvartáli tohto roka by mala výroba batérií prísť aj na Slovensko.

BRATISLAVA 23. januára (SITA) – Slovenským startupom sa darí. Potvrdzuje to aj spoločnosť InoBat, ktorá vyvíja a vyrába batérie do elektrických vozidiel.

💡
Krátke zhrnutie nájdete na konci článku.

Tá oznámila, že už generuje príjmy a predbežne má na celý tento rok zarezervovanú výrobnú kapacitu linky.

Ako informovala firma, aktuálne má podpísané kontrakty s dvomi kľúčovými odberateľmi, Lilium a Impact Clean Power Technology.

Tie dosahujú hodnotu 575 mil. eur na nasledujúcich päť rokov. Spoločnosť diskutuje s ďalšími desiatkami odberateľov.

Zatiaľ pritom InoBat batérie vyrába u partnerov v Taiwane, približuje sa však aj štart výroby na Slovensku. Výrobná linka od čínskej spoločnosti Wuxi Lead už putuje do Voderadov.

„Presun z Číny sme odštartovali koncom novembra minulého roka. Do Voderadov by mala doraziť v prvom kvartáli tohto roka. Aktuálne sa presúva lodnou dopravou zo Šanghaja do Hamburgu, odkiaľ poputuje železničnou dopravou na Slovensko,“ uviedol Voderady site Director v InoBat Peter Dubovský.

Ide o náročný logistický proces, linka prejde viac ako 24 000 kilometrov, váži 308 000 kg a zabalená je v 44 kontajneroch.

Náklad obsahuje aj 20 kľúčových technológií. Vo Voderadoch je už tím odborníkov z Wuxi Lead, ktorí sa bude podieľať na inštalácii linky ako aj jej uvedení do prevádzky.

Inštalovať sa bude vo februári, skúšobná produkcia batérií by mala prebehnúť v marci, prípadne v apríli.

💡
InoBat už má podpísané kontrakty v hodnote 575 mil. eur na nasledujúcich päť rokov.

Komentáre

Najnovšie