Prejsť na obsah

Prvá produkčná verzia Tesly Model 3 je na svete, patrí Muskovi

Kto sleduje Twitter Elona Muska, tak má zrejme celkom dobrý prehľad o dianí v spoločnosti Tesla a aj o tom, čo táto elektromobilová svetová jednotka plánuje.

Rovnako to bolo aj s fotografiami prvej produkčnej Tesly Model 3 s označením SN1, ktoré cez víkend na svojom twitter účte zverejnil šéf spoločnosti Elon Musk. Ten taktiež uviedol, že majitelia prvých 30 kusov nového Modelu 3 si ich slávnostne prevezmú na párty 28. júla. Musk taktiež poznamenal, že do konca augusta vyrobí Tesla 100 Modelov 3, do konca septembra 1500 a do konca roka to bude až 20 000 kusov, čo už je naozaj slušné číslo.

Prvým človekom, ktorý zložil depozit za novú Teslu Model 3 bola členka dozornej rady Ira Ehrenpreis, avšak práva na prvý produkčný Model 3 dala Elonovi Muskovi ako darček k jeho 46 narodeninám, takže tento čierny kúsok na fotografiách skončí zrejme práve v Elonovej garáži. Model 3 má byť najdôležitejším elektromobilom v histórií, ktorý má zmeniť globálne vnímanie elektromobilov aj práve kvôli faktu, že oproti väčším Modelom S a X je o polovicu lacnejší a tým omnoho dostupnejší. Viac o Tesle Model 3 sa dočítate v našom článku.

Komentáre

Najnovšie