Prejsť na obsah

Snapchat vďaka teenagerom hýbe svetom, má už viac denne aktívnych používateľov ako Twitter

Snapchat je aplikácia, ktorú na Slovensku používa pomerne málo ľudí. Ak ju už niekto používa tak sú to väčšinou teenageri, ktorí sú na tejto appke v poslednom čase stále viac a viac závislí. A Snapchat práve im môže vďačiť za slušné výsledky.

150 miliónov, to je počet ľudí, ktorí každý deň aspoň raz použijú chatovaciu aplikáciu Snapchat. Vo výsledku to znamená, že štyri roky stará komunikačná platforma je na tom v tomto ohľade lepšie ako Twitter, ktorý je pritom až o šesť rokov starší. Sú to však hlavne teenageri, ktorí vytiahli Snapchat takto vysoko, pretože sú vo väčšine na ňom doslova závislí. A využívajú aj to, že staršie ročníky Snapchatu absolútne nerozumejú :)

Len za 5 mesiacov tohto roka Snapchat nabral ďalších 40 miliónov denne aktívnych používateľov, keďže ešte v decembri 2015 ich mal 110 miliónov. Pre porovnanie, počet používateľov podľa portálu Bloomberg, ktorí sú každý deň aktívni na Twitteri je nižší ako 140 miliónov. Chvíľku bol Twitter aj druhou najväčšou sociálnou sieťou sveta hneď po Facebooku, avšak potom ho predbehli Instagram, Messenger aj WhatsApp.

Snapchat Evan Spiegel

Posledné známe štatistiky hovoria, že mesačne má Twitter 310 miliónov aktívnych používateľov. Počty denne aktívnych používateľov však ako Snapchat aj Twitter odmietli komentovať. Snapchat už nie je len messengerom, v ktorom správy po pár sekundách zmiznú. Ľudia cez neho môžu už posielať aj selfie a využiť pri nich fotosoftvér na upravenie tváre poprípade použitia nejakej masky alebo výmeny tvárí s kamarátmi. Facebook, ktorý chcel neúspešne v roku 2013 kúpiť Snapchat za 3 miliardy dolárov, kúpil tento rok startup s podobným fotosoftvérom s názvom Masquerade.

Snapchat svojich používateľov taktiež motivuje k dennodenným návštevám pomocou funkcie Snapstreak, ktorá počíta počet po sebe nasledujúcich dní, kedy používatelia cez Snapchat komunikovali so svojimi blízkymi. K častejším návštevám motivuje taktiež to, že ostatný obsah ako novinky alebo Live Stories miznú po 24 hodinách. Šéf Twitteru Jack Dorsey nedávno povedal, že posielanie správ cez Snapchat je momentálne veľmi v móde, čo Twitter samozrejme moc neteší. Zakladateľa Snapchatu Evana Spiegela však naopak určite áno a spolu s ním aj milióny teenagerov po celom svete :)

Komentáre

Najnovšie