Prejsť na obsah

Infografika: 8 šéfov spoločností, ktorí sa do tridsiatky stali milionármi

Elona Muska a jeho elektrickú automobilku Tesla Motors už určite poznáte. Ale vedeli ste, že prvých 500 dolárov zarobil už ako 12 ročný, keď predal hru Blastar, ktorú sám naprogramoval?

Následne ako 24 ročný odišiel zo školy a založil spolu s mladším bratom Kimbalom spoločnosť 2Zip, ktorú v roku 1999 ako 28 ročný predal Compaqu, čím zarobil zhruba 220 miliónov dolárov. Neskôr bol co-founderom v PayPale a aktuálne má okrem Tesla Motors aj vesmírnu spoločnosť SpaceX a ďalšie aktivity, vďaka ktorým má jeho majetok hodnotu okolo 8 miliárd dolárov.

Alebo taký Nick D´Aloisio, ktorý získal 300 tisíc dolárovú investíciu v roku 2011 už ako 16 ročný. Jeho Summly (predtým Trimit) zhŕňal všetky zaujímavé články na jednom mieste. Startup tohto teenagera zaujal okrem iných aj Ashtona Kutchera a Yoko Ono, ktorí sa taktiež podieľali na následnej investícii vo výške 1 milión dolárov. Nick predal Summly spoločnosti Yahoo za 30 miliónov dolárov v roku 2013 a prišiel si tak na 23 miliónov dolárov a to je ročník narodenia 1995!

A čo tak Evan Spiegel, zakladateľ Snapchatu? Jeho idea sa stala skutočnosťou v roku 2011 pod názvom Picaboo a následne bola premenovaná na Snapchat. O tom, že má veľký potenciál svedčí ponuka Facebooku, ktorý chcel tento startup v roku 2013 kúpiť za 3 miliardy dolárov, čo sa však Spiegelovi zdalo málo. A mal pravdu, keďže aktuálna hodnota Snapchatu atakuje už hranicu 20 miliárd dolárov.

Toto je len časť šikovných ľudí, ktorí si mohli svoje prvé zarobené milióny užívať už pred tridsiatkou, všetkých nájdete v zaujímavej infografike z portálu Entrepreneur nižšie. Keď to dokázali oni, minimálne pokúsiť sa o niečo podobné, môžete aj vy! :)

8 CEO, ktorí sa stali milionármi pred 30

Komentáre

Najnovšie