Prejsť na obsah

Slovenský startupový vrchol tohto roka už v tento piatok!

Ako ste si už určite zvykli, začiatok decembra patrí najväčšej startupovej udalosti na Slovensku a inak tomu nebude ani tento rok. A pridá sa aj najväčšia startupová konferencia na Slovensku.

v piatok 1.12.2017 je v novej budove Slovenského národného divadla na programe bohatý startupový program. Od 9:30 štartuje poprvýkrát konferencia FutureNow, ktorá je najväčšou startupovou konferenciou u nás. Účastníci sa môžu tešiť na množstvo zaujímavých spíkrov, ktorí budú rozprávať hlavne na tému technológií, internetu, mobility, digitálnej oblasti, kyber budúcnosti, kryptomien a politiky v spojení so startupmi. Ako to vyzeralo na StartupAwards 2016 si pozrite vo videu nižšie.

Po celodennom programe, ktorý si môžete pozrieť TU, príde na rad už spomínané vyhlasovanie najlepších slovenských startupov tohto roka – StartupAwards 2017. Tento rok sa však mení systém vyhlasovania víťazov. V minulosti boli v štyroch kategóriách tri startupy a v každej kategórií sa vyhlásil jeden víťaz. Tento rok však namiesto 12 finalistov máme len 8 a tí sa pobijú o jednu hlavnú cenu. Okrem tej bude vyhlásená aj cena Mission award pre startup s najväčším sociálnym aspektom a cena Challenger award pre úspešnú slovenskú technologickú spoločnosť s veľkým potenciálom (a musí byť mladšia ako 7 rokov). V tejto kategórii môžete hlasovať za svojho favorita aj vy priamo TU.

SASK finalisti

Finálovú osmičku tvoria startupy Kontentino, Matsuko, Minty, Neseda, Netcore (Unimus), Poetic Studio, SaftraPhotonics a Virtual Medicine. V kategórii Challenger award to je Exponea, Decent a Sli.do a v kategórii Mission award sú nominovaní COrvus, Mentegram a Sensoneo. Po ukončení slávnostného večera a vyhlásení víťazov je ešte na programe tradičná afterparty. Svoj lístok na konferenciu FutureNow si môžete kúpiť za 67 eur, ak sa chcete okrem konferencie zúčastniť aj StartupAwards (a afterparty), kombo lístok vás bude stáť 97 eur. Každopádne, po roku a v nových priestoroch sa opäť môžeme tešiť na startupovú udalosť tohto roka, ktorú sa určite oplatí zažiť! :)

Komentáre

Najnovšie