Prejsť na obsah

Skvelé správy slovenského startupu OrderLord spoza veľkej mláky

Pred pár dňami zverejnil slovenský startup OrderLord na svojej stránke krátky blog o tom, ako to aktuálne u nich vyzerá. Pred dvoma mesiacmi sme vám aj priniesli rozhovor s co-founderom OrderLordu Richardom Lipovským v ktorom sa vyjadril, že OrderLord sa chce stať vo svojej oblasti globálnou jednotkou. Richard je už niekoľko mesiacov v New Yorku, kde vytvára tomuto slovenskému startupu podmienky a kontakty, potrebné na expanziu za veľkú mláku. Investíciu vo výške 200 000 € dostal startup founderov Dušana Koutného a Ivana Kollárika od slovenského fondu Neulogy Ventures ešte v septembri tohto roka.

Orderlord

OrderLord sa venuje optimalizácii procesov pri donáškach jedla (oblasť food delivery) už 6 mesiacov. Predtým, ešte pod názvom LiveDispatcher, optimalizovali pohyb zamestnancov rôznych odvetví v teréne. Okrem polročného výročia v oblasti food delivery však OrderLord dosiahol aj ďalší míľnik. Tým je 100 000 doručených objednávok jedál práve s pomocou tohto slovenského startupu. Ako na svojom blogu ďalej uvádzajú, do leta 2015 chcú toto číslo späťnásobiť, takže zhruba o pol roka by chceli mať na svojom konte pol milióna doručených objednávok s ich pomocou.

Okrem pripravovanej expanzie do USA sa pripravuje aj expanzia v Európe. Po Rakúsku, kde im ako pilotný partner poslúžil viedenský McDonald´s, by sa chceli pozrieť západnejšie, na obrovský nemecký trh. Aktuálne prebiehajú posledné dohody s pilotnými partnermi na týchto trhoch s tým, že s expanziou chce OrderLord začať už na jar 2015. Podľa zákulisných informácií je dohoda s veľkým americkým partnerom už na spadnutie a mala by byť otázkou niekoľkých dní, preto je možné, že vám už čoskoro prinesieme ďalšie informácie o veľkej slovenskej startupovej nádeji menom OrderLord, ktorá má skvele našliapnuté byť čoskoro skutočne globálnou jednotkou v tom, čo robí. Držíme palce chalani!

Komentáre

Najnovšie