Prejsť na obsah

Škodovka dodala do sveta v roku 2022 takmer trištvrte milióna vozidiel

Unsplash

Kľúčovými bola prítomnosť v Indii a expanzia na vietnamskom trhu.

BRATISLAVA 11. januára (SITA) – Takmer trištvrte milióna vozidiel. Toľko áut dodala zákazníkom po celom svete automobilka Škoda Auto v roku 2022. Presnejšie ide celosvetovo o 731 300 vyrobených automobilov.

💡
Krátke zhrnutie nájdete na konci článku.

Ako ďalej informovala automobilka, vlaňajší rok bol ovplyvnený pretrvávajúcim nedostatkom polovodičov, vojnou na Ukrajine, problémami v dodávateľskom reťazci, rastúcimi cenami energií a surovín ako i pokračujúcou neistotou na globálnych trhoch.

Zároveň potvrdila vysoký počet doposiaľ nevybavených objednávok.

Narastajúcej popularite sa podľa spoločnosti teší plne elektrický model Enyaq iV. Okrem toho sa veľkej zákazníckej obľube naďalej tešia modely Škoda so spaľovacími motormi, najpredávanejšia je aj naďalej Octavia, za ktorou nasledujú SUV Kamiq a Kodiaq.

V roku 2022 Škoda okrem toho posilnila svoje aktivity v oblasti internacionalizácie, na strategicky významnom indickom trhu svoje dodávky viac ako zdvojnásobila. Ďalším kľúčovým krokom k využitiu rastového potenciálu bude expanzia na vietnamský trh.

„Škoda Auto vo svojej novodobej histórii nikdy nebola konfrontovaná s takými rozsiahlymi výzvami ako v uplynulom roku. Naša spoločnosť týmto náročným obdobím napriek tomu prechádza sebavedomo. Situácia na trhu zostane napätá aj v roku 2023, ale sme optimisticky naladení. Staviame na veľmi pevných základoch, vďaka ktorým veríme, že spoločnosť úspešne prevedieme rokom 2023. V ňom okrem iného predstavíme novú generáciu vozidiel Superb a Kodiaq,“ uviedol predseda predstavenstva Škoda Auto Klaus Zellmer.

Škoda Auto v súčasnosti zákazníkom ponúka 12 modelových radov osobných automobilov. Už 30 rokov je súčasťou koncernu Volkswagen.

Prevádzkuje tri výrobné závody v Českej republike, ale výrobné kapacity má aj v Číne, v Rusku, na Slovensku a v Indii, a to väčšinou prostredníctvom koncernových partnerstiev.

Okrem toho aj na Ukrajine v spolupráci s lokálnym partnerom. Celosvetovo zamestnáva 45 000 ľudí a je aktívna na viac ako 100 trhoch.

💡
Škoda Auto dodala vlani celosvetovo viac ako 730-tisíc automobilov.

Komentáre

Najnovšie