Prejsť na obsah

Robíme to všetci. Nastavíme si aspoň 3 budíky s 5 – minútovým rozdielom. Keď náš však budík nedajbože zobudí, automaticky ho zaklapneme a želáme si, aby ten ďalší budík zapípal o 20 minút neskôr (alebo vôbec). No a potom sa stáva, že budík zaklapneme bez toho, aby sme si to pamätali a znova sme prišli do práce či do školy neskoro. Stres a zhon hneď z rána, to nie je ten najlepší štart. Možno práve Ruggie je odpoveď na nekončiaci kolobeh zaspávania a ničenia budíkov. Lebo Ruggie neprestane pípať dovtedy, kým sa naň nepostavíte.

Projekt Ruggie však s vašou lenivosťou zatočí. Predstavte si malý a hebký koberček, ktorý sa nachádza na zemi vedľa vašej postele. Ruggie je prvý budík na svete, na ktorý sa musíte postaviť, aby ste ho vypli. Nielenže sa konečne prebudíte načas, ale Ruggie vás dostane z postele (doslova vás postaví na nohy) a bude vás vo vstávaní načas aj motivovať. Ak si myslíte, že tento budík prekabátite tak, že vystrčíte nohu z postele a položíte ju na koberček, máte smolu. Ruggie sa totiž vypne len v tom prípade, že sa naň postavíte celou svojou váhou.

ruggie

Prečo si však Ruggie zamilujete? Okrem rozkošného názvu vám bude Ruggie fandiť vo vašom vstávaní a bude vás motivovať k dosiahnutiu vašich cieľov. Ráno sme najproduktívnejší a postupom času naša produktivita aj sústredenosť klesá. Preto dobre vstať je jedným z kľúčových aktivít a Ruggie vám v zdravom vstávaní dopomôže. Okrem toho je Ruggie neuveriteľne mäkkučký, s kvalitnými reproduktormi a minimalistickým dizajnom, teda láska na prvý pohľad. K samotnému budíku dostanete aj USB kábel, ktorým budík jednoducho nabijete aj prostredníctvom svojho počítača.

c03f1d64-b277-4546-b508-3057e8d5e36d

Ruggie je projekt z Kanadského Vancouveru. Na crowdfundingovom portáli Kickstarter vyzbieral viac ako 210 000 kanadských dolárov, pričom pôvodne si tvorcovia dali za cieľ vyzbierať 50,000 kanadských dolárov. Prvé takéto budíky budú svojim majiteľom dodané v septembri tohto roka.

Komentáre

Najnovšie