Prejsť na obsah

Revolúcia elektromobilov sa začala, Tesla Model 3 bola predstavená svetu!

Po dlhých mesiacoch čakania nastal konečne moment, na ktorý čakalo množstvo ľudí po celom svete. Spoločnosť Tesla predstavila svoj nový Model 3!

Už včera sme vám priniesli uniknuté informácie o novom Modeli 3. Keďže sme sa zatiaľ dočkali len základnej verzie Modelu 3 so spomínanou cenovkou 35 000 dolárov (bez daňových bonusov), väčšinu včera uvedených informácií zatiaľ spoločnosť Tesla ani jej šéf Elon Musk nepotvrdili. Potvrdený je však systém Autopilot už v základnej verzii Modelu 3. V základe však bude len automatické brzdenie a sledovanie mŕtveho uhla. Ako uvádza portál TechInsider, funkcie zmeny jazdného pruhu a automatického zaparkovania budú za príplatok.

elon musk tesla model 3

Základná Tesla Model 3 dokáže zrýchliť na 100 km/h pod 6 sekúnd a jej dojazd nebude nižší ako 344 kilometrov na jedno nabitie. Elon Musk však oznámil, že toto sú zatiaľ najnižšie isté hodnoty a verí, že vo výsledku budú ešte lepšie. Podľa včera uvedených informácií by vyššia verzia Modelu 3 mala mať dojazd na úrovni až 500 kilometrov, čo je najviac spomedzi všetkých Tesiel. Zrýchlenie na úroveň 100 km/h by malo byť pri vyššej verzii možné pod 4 sekundy. Video z predstavenia Modelu 3 si môžete pozrieť nižšie

Tesla Model 3 bude podľa Muska jedným z najbezpečnejších áut na svete. Päť hviezdičiek vo všetkých aspektoch hodnotenia bezpečnosti bude samozrejmosťou. Pohodlne by sa v nej mali odviezť až piati ľudia a samozrejmosťou je batožinový priestor vpredu aj vzadu, rovnako ako pri Modeli S. Model 3 bude dostupný so zadným náhonom a aj ako štvorkolka. Možné bude samozrejme aj rýchle nabíjanie elektromobilu nabíjačkou Supercharger. Podľa Elona Muska bude do konca roka 2017 po celom svete k dispozícii až 7200 Supercharger nabíjačiek, čo je dvojnásobok oproti dnešku.

tesla model 3

Len za prvých 24 hodín od spustenia možnosti rezervácií zaplatilo 1000 dolárový rezervačný poplatok115 000 ľudí. 115 000 ľudí, ktorí vzhľad ani funkcionality Modelu 3 pri platení rezervačného poplatku síce nepoznali, ale chcú mať túto elektromobilovú novinku za každú cenu. A pri zrátaní 115 000 ľudí, ktorí zaplatia minimálne 35 000 dolárov (mnoho z nich aj viac) sa dostávame k sume 4 miliardy dolárov, ktoré Tesla “získala“ len za prvých 24 hodín od spustenia rezervácií. A počet ľudí stále rýchlo rastie!

model 3

Kedy však svoj Model 3 dostanú? Najskôr koncom roka 2017 alebo začiatkom roka 2018. Do výroby sa totižto tento dlho očakávaný elektromobil dostane až v druhej polovici roka 2017. Výrobná kapacita však bude až 500 000 Modelov 3 ročne, takže aj napriek enormnému záujmu by sa Model 3 mal ujsť každému ;) Čo hovoríte na nový Model 3 vy? Naplnil vaše očakávania? Nám sa naozaj páči, čo sme aj pri Elonovi Muskovi a jeho kľúčovom elektromobile tak trošku očakávali :)

tesla model 3 predstavenie

Komentáre

Najnovšie